Хто на сайті

На даний момент 35 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На Вінниччині відбувся моніторинговий візит міжвідомчої групи щодо вивчення діяльності суб’єктів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Засідання «круглого столу» з питань впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми відбулося 1 жовтня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Засідання відбулося за сприяння громадської організації «Прогресивні жінки», управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та за підтримки ОБСЄ.

Захід пройшов в рамках моніторингового візиту до Вінницької області міжвідомчої групи, до складу якої входять представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла страда-Україна», представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.
У засіданні взяли участь представники департаментів, управлінь та служб облдержадміністрації, органів внутрішніх справ, громадських організацій, які працюють у даній сфері у Вінницькій області.
Розпочинаючи засідання «круглого столу», начальник відділу протидії торгівлі людьми Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей Міністерства соціальної політики України Олена Фаримець розповіла присутнім про необхідність та актуальність проведення моніторингу діяльності органів виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми.
«Сьогодні в Україні зроблено чимало кроків для того, щоб поліпшити ситуацію із торгівлею людьми – явищем, яке має глибокі економічні та соціальні корені та є прямим порушенням прав людини», - наголосила Олена Фаримець.
За її словами, з прийняттям у 2011 році Закону України «Про протидію торгівлі людьми» розпочалась робота із створення ефективного національного механізму взаємодії структур, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми. Це достатньо складний та відповідальний період для всіх, хто працює у цій сфері, перш за все тому, що від дієвості такого механізму залежить як швидко людина, що постраждала від торгівлі людьми зможе адаптуватися від пережитого стресу та розпочати «нове», повноцінне життя.
В свою чергу заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталія Богданова поінформувала учасників «круглого столу» про стан реалізації державної політики у сфері попередження та протидії торгівлі людьми на території Вінниччини. 
Вона зазначила, що з 2012 року в області громадською організацією «Прогресивні жінки» за підтримки управління у справах сімї та молоді за фінансування ОБСЄ реалізується проект щодо впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи щодо протидії торгівлі людьми у Вінницькій області.
Як зауважила Наталія Богданова, станом на сьогоднішній день, на Вінниччині підготовлено 23 фахівця, що працюють з жертвами торгівлі людьми та навчають проводити таку роботу. Не менш важливо те, що серед них є представники різних сфер – працівники відділів у справах сім’ї та молоді, освіти, центрів зайнятості, органів внутрішніх справ, громадських організацій. 
«Така міжвідомча співпраця дозволяє краще розуміти, який механізм взаємодії принесе найкращі результати», - наголосила Наталія Богданова.
Так, на Вінниччині двом громадянам встановлено статуси особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Хмільницький район). Органами соціального захисту населення цим двом громадянам, виплачено одноразові матеріальні допомоги, передбачені законодавством.
Протягом засідання учасниками було обговорене питання впровадження Національного механізму взаємодії, його позитивний досвід та проблемні питання, а також розглянуто превентивні програми і заходи з попередження торгівлі людьми.
 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше