Хто на сайті

На даний момент 60 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Іван Мовчан: «Обласна влада приділятиме значну увагу матеріально-технічній базі, бо нині це – найслабша ланка служби екстреної медичної допомоги»
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
 Голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан ознайомився з роботою Вінницької міської станції швидкої медичної допомоги (ВМСШМД) і поспілкувався з колективом, щоб з’ясувати основні проблеми і потреби станції у ході реформування служби екстреної медичної допомоги. «Я вдячний керівництву міста і колективу вашої станції за те, що у Вінниці послідовно виконується завдання Президента України щодо розвитку екстреної медичної допомоги. Міський голова Володимир Гройсман повідомив мені, що скарг на роботу «швидкої» у Вінниці немає, а подяк вам і вашим колегам – багато», – сказав голова ОДА під час спілкування з працівниками станції.
За нормативами, місту потрібно 37 бригад швидкої допомоги. На міській станції працює 29 бригад. На думку головного лікаря ВМСШМД Олександра Шиша, треба хоча б 30. Найбільша проблема станції – недостатня кількість автомобілів. 
«Найближчим часом одну машину для вашої станції ми закупимо, і в наступному році поступово розширюватимемо ваш автопарк, – пообіцяв керівник області. – Обласна влада приділятиме значну увагу матеріально-технічній базі, бо нині це – найслабша ланка служби екстреної медичної допомоги. Нині у нас досить багато розмов про реформу охорони здоров’я, і при цьому служба екстреної допомоги є пріоритетною. На даний час ми маємо в області шість центрів екстреної допомоги. Донедавна було два – у Вінниці і в Жмеринці. Тепер вони діють ще в Могилеві-Подільському, Хмільнику, Гайсині і Бершаді. Незабаром почне повноцінно працювати центр медицини катастроф – і таким чином конструкція буде завершена. В області є 50 пунктів базування бригад швидкої допомоги. Радує те, що за останній рік ми суттєво збільшили видатки на медикаменти для «швидкої». У Вінниці – досить високий показник 10-хвилинного доїзду до хворого (80,3%), хоч, звичайно, треба прагнути стовідсоткового показника. У сільській місцевості норматив інший – 20 хвилин, але там дотримуватися нормативу нині набагато важче, через те, що значна частина доріг – у незадовільному стані. Але наступного року якість доріг буде загальнодержавним пріоритетом, тому сподіваюся, що ситуація зміниться на краще». 
Вінницький міський голова Володимир Гройсман подякував голові ОДА за увагу до діяльності служби і до проблем медичної галузі взагалі. 
«Ваша підтримка буде дуже доречною і вагомою, – звернувся до Івана Мовчана міський голова. – Швидка допомога повинна обслуговувати справді екстрені випадки, а для цього медики повинні бути «озброєні» за останнім словом медичної техніки, і, звичайно, бути справді швидкою допомогою, тобто мати надійні автомобілі».
Відповідаючи на запитання медиків, Іван Мовчан запевнив, що скорочення штатів у службі не передбачається, адже кількість бригад і так недостатня. На думку голови ОДА, цю службу не можна скорочувати – її треба розвивати і оснащувати.
 
 
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше