Хто на сайті

На даний момент 36 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Майбутнє нашої Тепличчини – майбутнє нашої України!
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Під таким гаслом у переддні святкування Дня молоді та з нагоди відзначення 18-ї річниці  Конституції України відбувся «круглий стіл» з молоддю Тепличчини. Ініціаторами зустрічі стали районна державна адміністрація та районна рада, в особі їхніх керівників, а також ті служби, які щоденно опікуються проблемами молодих: відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, відділ освіти та  відділ культури райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


 

Для участі у діалозі були запрошені молоді представники різних галузей суспільного життя: культури, освіти, медицини, спорту, активісти учнівського самоврядування та громадських організацій, жителі сільської місцевості, представники правоохоронних органів та духовенства. Усі вони – молодь Тепличчини, та сила, яка здатна змінити майбутнє.

Чого хочуть люди молодого покоління сьогодні і як цього досягнути – основні питання, які хвилюють усіх. «Ми хочемо вас почути» – з цим закликом до присутніх звернулися керівники району Василь Романюк та Леонід Габінський. Відтак, у ході спілкування серед основних проблем, з якими доводиться стикатися молоді сьогодні, обома сторонами діалогу було окреслено такі: відсутність працевлаштування (особливо в сільській місцевості), цікавого та змістовного дозвілля, коли нікуди піти, відсутня альтернатива, і, як наслідок – зловживання алкогольними напоями, деградація особистості. Призводить до таких наслідків ще й брак коштів в бюджетах сільських рад, які б мали забезпечити матеріально-технічну базу для занять спортом, спеціалістів, які б займалися прищепленням патріотизму, проблемами молоді на селі,  та низька ініціативність з боку молодих людей, які пасивно очікують на те, що їм хтось все організує і забезпечить.


Протягом зустрічі лунали дві протилежні думки: від молоді до влади – дайте нам, від влади до молоді – створіть самі, а ми допоможемо, підтримаємо. Василь Іванович Романюк, як голова райдержадміністрації, запропонував створити молодіжну громадську організацію, яка б допомагала молодим жителям Тепличчини робити реальні кроки для покращення свого життя. Такі організації вкрай необхідні, оскільки вони фактично можуть зробити більше, ніж владні структури, обмежені багатьма чинниками.

На його думку, сьогодні молодь стала іншою, особливо якщо дивитися на це крізь призму подій на Майдані. Стан справ у державі та й в окремо взятому містечку Теплик потребує залучення молоді до керівництва і країною, і районом, до обрання саме її представників до органів місцевого самоврядування, яким у найближчий час будуть надані найширші повноваження, обрання до депутатського складу. Ось тоді можна щось змінювати, адже без енергійності молодих, їхньої зацікавленості та завзяття, великого бажання самореалізації, свіжого погляду та нестандартного мислення, врешті-решт сміливості не буде такого майбутнього, про яке мріють всі.


Як зразок самостійно створеної дієвої громадської організації, на рахунку якої попри малий строк існування багато реально зроблених корисних справ, виступила Народна самооборона. Не влада її організувала, не чиновник, тому вона й працює.

Про роль здорового способу життя і спорту в житті кожної людини, особливо молодої, необхідності відродження почуття патріотизму, відповідальності в житті говорив тренер Теплицької ДЮСШ Петро Гарник.


Священики – отці Володимир і Роман, настоятелі храмів у Теплику і Малій Мочулці, запрошені до спілкування, зауважили, що саме молодь робить усі революції завдяки високому потенціалу і бажанню щось змінити. Молодим учасникам вони побажали попри недосконалість світу, законів і людей за будь-яких обставин не опускати руки, а діяти впевнено і наполегливо.

Шукайте себе і знаходьте, переосмислюйте своє значення у житті, будьте оптимістичними, ініціативними і безстрашними  – таку настанову почули від старших молоді мешканці нашого краю на завершення спілкування.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше