Хто на сайті

На даний момент 45 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Спортивний фурор юних орієнтувальників
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Саме такий вислів найкраще підходить для короткої характеристики участі команди Вінницької області у Командному Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування. Цей Всеукраїнський спортивний турнір проходив в кінці серпня на Волині і зібрав 254-х кращих юних спортсменів –орієнтувальників з 15 областей України  та міста Київ, що представляли 28 команд. Відрадно відмітити і той факт, що учасниками змагань були команди Донецької та Луганської областей.

 


Спортивну честь Вінницької області на Чемпіонаті захищали 2 збірні команди у складі 18 спортсменів,  12 з яких – юні теплицькі орієнтувальники, вихованці Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій, учні з Шиманівки, Великої Мочулки, Малої Мочулки, Побірки та Теплика.

Волинський чемпіонат, на відміну від інших всеукраїнських заходів такого рівня, тривав сім днів та складався з двох частин: самого чемпіонату та Всеукраїнського дитячого фестивалю зі спортивного орієнтування.


На Волині нам сподобалось усе. Насамперед, самі змагання, адже вони надали нам можливість не лише продемонструвати результативність, а ще й побачити свій рівень серед найкращих спортсменів країни та удосконалити майстерність. Діти виступали у всіх вікових групах: від 12 до 18 років, чисельність кожної з яких становила від 20 до 58 спортсменів. Дискваліфікації серед теплицьких спортсменів були одиничними, що яскраво доводить той факт, що  наші спортсмени вміють орієнтуватись. Успішно були подолані подовжена, коротка, довга, скорочена дистанції та дистанція 2-х етапних естафет.


Дні нашого перебування на Волині, окрім спортивних баталій, включали ще й цікаву культурну програму. Для всіх нас відвідини Луцька  були першими  у житті. І тому ми воліли якомога більше побачити і якнайбільше дізнатись про це древнє та водночас молоде місто. Нам пощастило відсвяткувати разом з лучанами День Незалежності України та День міста Луцька. Усі 7 днів, проведені на  волинській землі,  були насичені цікавими прогулянками обласним центром, відвідинами музеїв і, звичайно, замку Любарта, де в ці дні проходив фестиваль дзвонового мистецтва «Благовіст Волині». А ще надовго всім нам запам’ятається смак кави луцьких кав’ярень та  дегустація десятків видів  піци у затишній луцькій піцерії «Дядя Піца». Одним словом, Луцьк залишив про себе приємні спогади.


Проте головною приємністю цих змагань стали для нас їх результати. Відтак у підсумковому заліку команда Вінницької області виборола почесне 4 місце з 28 команд-учасниць чемпіонату. А юні орієнтувальниці Тетяна Челідзе (Шиманівка) та Софія Спіженко (Велика Мочулка) стали бронзовими призерками Чемпіонату України. Ще 6 юних тепличан посіли 4-7 місця в особистому заліку. Це Олійниченко Анастасія, Шевченко Олександр, Швець Артур (Шиманівка), Маслівець Віктор (Велика Мочулка), Пащенко Денис (Побірка) та Воєвода Денис (Теплик). Дев’ятикласниця Шиманівської школи Анастасія Олійниченко значно покращила свій фаховий спортивний рівень, виконавши нормативи ІІ дорослого розряду зі спортивного орієнтування.


Змагання завершились, результати кращі за минулорічні, адже на Командному Чемпіонаті в Сумах ми були п’ятими. Отже, відчувається ріст і, найголовніше, - кожен юний спортсмен прагне такого спортивного зростання.  Тож нехай збуваються всі мрії і прагнення юних теплицьких спортсменів-орієнтувальників.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА,
керівник районного спортивно-туристичного клубу «Оріон»,
представник команди Вінницької області на
Командному Чемпіонаті зі спортивного
орієнтування серед юнаків
Олександр МИРОНОВ

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше