Хто на сайті

На даний момент 66 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
ДВОЄ НАЙЛІПШИХ ДРУЗІВ ЗУСТРІЛИ СМЕРТЬ В ОДНУ МИТЬ
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Командир екіпажу майор Дмитро Майборода та його помічник Дмитро Шкарбун загинули в небі над Краснодоном. Два льотчики, два майори, два Дмитра... Упродовж останніх років вони завжди були разом. Один сидів за головним штурвалом Ан-26, другий — на «правій бочці» літака. Коли їхнє повітряне судно підбили терористи, командир екіпажу Дмитро Майборода наказав усім покинути борт, але його помічник Дмитро Шкарбун вирішив залишитися, щоб разом із другом зустріти смерть.

14 липня 2014 року літак Ан-26 бригади військово-транспортної авіації Повітряних сил Збройних сил України, яка дислокується на Вінниччині, виконував завдання з перевезення вантажів та десантування парашутним способом матеріально-технічних засобів. Близько дванадцятої його було збито терористами в районі Краснодона Луганської області. Командир екіпажу майор Дмитро Майборода та його помічник Дмитро Шкарбун до останнього трималися за штурвал та вирівнювали літак доти, поки шестеро військовослужбовців не катапультувалися. Кадри збитого літака облетіли ефіри багатьох телеканалів, на них місцеві жителі, що цинічно фотографувалися біля уламків Ан-26 і навіть не намагалися по-людськи захоронити тіла загиблих.

«Вони були найкращими друзями. На них можна було покластися в будь-якій справі — особистій чи професійній, — згадує заступник командира військової частини з виховної роботи підполковник Анатолій Охріменко. — Щоразу ми проводжали екіпаж перед вильотом. У той фатальний день ніщо не віщувало трагедії. Був звичайний виліт, що передбачав доставку гуманітарного вантажу в зону АТО нашим бійцям, які перебували в оточенні. Коли бойовики підбили повітряне судно, льотчики дали можливість врятуватися тим, хто був разом із ними на борту, а самі до останнього залишалися за штурвалом, виконуючи свій обов’язок».

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше