Хто на сайті

На даний момент 84 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Під час навчального візиту до Швейцарії члени вінницької делегації вивчали різні системи електронного голосування на виборах та електронні програми допомоги виборцям
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 


Від Вінниччини участь у навчальному візиті бере перший заступник голови ОДА Андрій Гижко. Українська делегація ознайомилась із громадською ініціативою яка впроваджується з 2003 року в стінах Бернського університету www.opendata.swis .

Ця електронна платформа зберігає інформацію про всіх кандидатів в депутати кантонального і федерального рівня, а саме головне - це відповіді на уніфікований перелік питань, які стосуються головних напрямків реформ : економіка, соціальна політика, медицина тощо. Кожен виборець може на цій електронній платформі надати свої відповіді і електронна система запропонує варіант з позицією якої партії збігаються погляди громадянина, відтак рекомендуватиме за яку саме партію варто проголосувати на найближчих виборах. Така громадська ініціатива сприяє прозорості політичних партій а також відповідальності за пропоновані реформи. 

Ще одним пунктом програми стажування стало відвідання міста Базель, де учасники програми ознайомились із системою електронного голосування на рівні кантону. Наразі ця послуга активно розвивається і в перспективі до 2020 року має перейти на стовідсоткове електронне голосування. Це дасть величезну економію бюджетних коштів, які витрачаються на проведення паперових виборів а також забезпечить оперативний і чесний підрахунок голосів. 

Також на рівні міста Базель делегація мала змогу ознайомитись із роботою центрів надання адміністративних послуг. В Швейцарії ЦНАПи зорієнтовані в переважній більшості на послуги для громадян, зокрема соціальні послуги, а також на видачу свідоцтв про народження, одруження, ID-карти громадянина тощо. 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше