Хто на сайті

На даний момент 33 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Заходи до дня вишиванки
Середа, 20 травня 2020 10:44


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ - ДЕНЬ РОДОВОДУ. День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців.
Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного.

с.М.Мочулка сільська бібліотека

Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу. Згадаймо школярів у вишиванках, підприємства та офіси - океан радісних фото. Згадаймо наших захисників, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.

День Вишиванки - це унікальний, потужний, колективний настрій.

Цього року все буде по-іншому. Ми як засновники свята не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважаємо, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч плануємо безліч онлайн акцій, про які повідомимо згодом, а вас закликаємо одягнути вишиванки за будь-яких умовах: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду - не тільки захоплива справа, це - вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових - родичів, які насправді були героями свого часу.

Також День Вишиванки - День Родоводу присвячуємо видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.


с.Стражгородська сільська бібліотека

Виставка вишиваних робіт сім’ї Вінжіцьких.


с.Завадівка сільська бібліотека

Україно, носи вишиванку,
В будні і свята носи.
Бо ніде не знайдеш більше в світі
Неповторної диво краси.


Теплицька бібліотека для дітей

День вишиванки - відносномолоде свято, яке покликанезберегтиспоконвічнінароднітрадиціїстворення та носінняетнічноговишитогоукраїнськогоодягу. Свято, яке починаючи з 2006 року в Україніщорічновідзначаєтьсявтретійчетвертравня.Народнеприслів’якаже: «Без верби і калини нема України». До сказаногосліддодати: «І без вишиванки».  Тому, щовишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськиминародними символами-оберегами.

Оформлено викладку літератури «Українська вишивка: зв'язок поколінь».

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше