Хто на сайті

На даний момент 14 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
З урахуванням епідситуації на Вінниччині створено безпечні умови для вихованців, учнів, студентів, педагогічних та інших працівників
Середа, 16 вересня 2020 09:30


За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 9 вересня 2020 року № 567 утворено обласну робочу групу у складі представників Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області, управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області  з перевірки закладів освіти щодо створення в них безпечних умов для вихованців, учнів, студентів, педагогічних та інших працівників. 

Як повідомили в Департаменті, членами робочої групи у період з 09 по 11 вересня 2020 року здійснено виїзди в 15 районів, 21 об’єднану територіальну громаду, 3 міста  та проведено перевірку в  123 закладах освіти, а саме: 23 закладах дошкільної, 73 закладах загальної середньої, 15 закладах професійної (професійно-технічної), 8 закладах фахової передвищої, 4 закладах вищої освіти.

В ході перевірки встановлено, що у кожному закладі засновниками виділяються кошти для забезпечення працівників закладів освіти засобами індивідуального захисту – маски і рукавички, дезінфікуючими та миючими засобами, одноразовими паперовими серветками та рушниками, рідким милом тощо.

Педагогічними радами розглянуто питання з організації роботи закладів в умовах карантину та затверджено рішення про тимчасовий порядок організації освітнього процесу з урахуванням вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50.

В усіх закладах освіти призначені відповідальні за організацію та виконання протиепідемічних заходів, розроблений та затверджений алгоритм дій при виявленні ознак хвороби серед здобувачів освіти та працівників закладів, з учасниками освітнього процесу проведено інструктажі щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Заборонено допуск до закладів освіти батькам та стороннім особам. Педагоги закладів перед початком занять проводять опитування учнів щодо їх самопочуття. На всіх входах до закладу організовано місця для обробки рук антисептичними засобами.

У всіх закладах освіти області виділено окремі кімнати для ізоляції, триває робота щодо їхнього укомплектування. У коридорах та інших приміщеннях є розмітки, що забезпечують організацію здобувачами освіти двостороннього руху коридорами, між навчальними кабінетами, аудиторіями, мінімізовано контакти учнів шляхом проведення занять упродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній аудиторії (кабінеті).

Організовано проведення уроків, занять з окремих предметів на відкритому повітрі, в «зелених класах».

Забезпечено організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

Розроблено графіки харчування, забезпечена відстань між столами та розміщенням осіб. Працівники кухні мають засоби індивідуального захисту, щитки тощо.

Заклади освіти забезпечені медичними працівниками. У закладах, де посади медичних працівників не передбачені штатним розписом, органами управління освітою укладені відповідні угоди з центрами первинної медико-санітарної допомоги.

Для підготовки та функціонування закладів освіти в умовах пандемії використано на протиепідемічні заходи 12 681,4 тис. грн, зокрема: 535,8 тис. грн – з обласного бюджету. Для закладів освіти закуплено: 1 428 пірометрів, 537 092 маски, 1 141 щиток, 20 окулярів, 29 763 літрів антисептиків та засобів для дезінфекції.

Питання щодо створення безпечних умов для вихованців, учнів, студентів, педагогічних та інших працівників з урахуванням епідемічної ситуації в закладах освіти області перебуває на постійному контролі в обласній державній адміністрації.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше