Хто на сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Впровадження інклюзивного дизайну публічних просторів – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін
Четвер, 15 жовтня 2020 12:01

15 жовтня представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та районних державних адміністрацій взяли участь в онлайн семінарі щодо впровадження інклюзивного дизайну. 

Організаторами заходу виступили Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.

У семінарі взяв участь начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Рекута. Спілкуючись з учасниками заходу, посадовець зауважив, що інклюзивна складова має бути пріоритетом під час створення, оптимізації або ж реконструкції об’єктів. Це необхідно для того, аби кожен зміг скористатися перевагами безбар’єрного середовища.

У свою чергу, Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ» Олександр Ворона зауважив, що питання інклюзивності має враховувати людську різноманітність – мову, культуру, фізичний стан, гендер, вік тощо. Водночас інклюзивний простір повинен бути не лише затишним, а й, у першу чергу, безпечним для громадян.

Він також зазначив, що створення публічних просторів у країні та впровадження в них інклюзивного дизайну – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін.

Учасники семінару ознайомилися з особливостями впровадження проєктів, спрямованих на формування безбар’єрного простору у приміщеннях навчальних закладів, парках, скверах, набережних, на площах і вулицях, в офісах тощо. Під час онлайн зустрічі обговорили оновлені стандарти та будівельні норми, розглянули можливості імплементації досвіду інших європейських країн у побудові інклюзивної інфраструктури на місцях.

Олександр Ворона вкотре наголосив, що універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм і послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання всіма людьми, незалежно від їхнього віку, статі чи стану здоров’я без потреби  у додатковій адаптації чи спеціалізованому дизайні.

Учасники семінару мали змогу отримати відповіді експертів щодо впровадження універсального дизайну на Вінниччині.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше