Хто на сайті

На даний момент 15 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 


Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років складається з 18 регіональних томів та зведеного тому.

Центральним елементом томів є мартирологи (поіменні списки), до яких включено дані про мешканців, які померли під час Голодомору (укладались на підставі даних книг реєстрації актів цивільного стану, а також свідчень очевидців). Всього до мартирологу занесено імена 882 510 осіб, що померли у 1932-1933 рр. Цей список не є вичерпним, робота з встановлення масштабів Голодомору триває.

У Зведеному томі на основі комплексу документів наведено докази зумисності Голодомору та злочинної суті як геноциду українського народу. Також вміщені свідчення очевидців та документи тих часів.

Важливою частиною Зведеного тому є розділ «Територія Голодомору», у якому наведено перелік населених пунктів (понад 13000), що постраждали від Голодомору.

Наступними розділами є реєстр документів Голодомору із зазначенням архівів та інтернет-ресурсів, де з цими документами можна ознайомитись, та «Хроніка» Голодомору із поденним описом подій осені 1932 - літа 1933 років. До окремого розділу включено вибрану бібліографію з тематики Голодомору, яка охоплює найважливіші опубліковані праці з дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні. Останнім розділом тому є «Фотодокументи» (140 світлин).

Регіональні томи створювались у 18 регіонах, що постраждали від Голодомору. Вони розпочинаються вступними статтями, у яких розкриваються особливості Голодомору 1932-1933 років в регіоні, а також містять місцеві документи та свідчення» очевидців.

Загалом у Книзі вміщено 6000 свідчень очевидців із 204 тисяч, зібраних за останні роки.

Проект реалізовувався за координації Українського інституту національної пам'яті під керівництвом академіка І.Юхновського.

Закачати Національну книгу пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше