Хто на сайті

На даний момент 37 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
П'ятниця, 05 липня 2013 11:19
 

Духовно-мистецька акція «Благодатна спадщина України»

День Хрещення Київської Русі - державна пам'ятна дата в Україні , що відзначається щорічно У цьому році відзначається не просто чергова дата цієї важливої події, а ювілей – 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

З цієї нагоди 5 липня в Теплику відбулась духовно-мистецька акція «Благодатна спадщина України». Вона розпочалась урочистим Богослужінням в храмі Святих Петра і Павла. Хресна хода з великим хрестом, іконами і хоругвами від храму до площі біля районного Будинку культури зібрала багато прихожан і пересічних людей, яким небайдужі проблеми духовності. Ходу очолювали священики різних приходів нашого району, несучи ікони і мощі святих.

Площа була святково прикрашена і радіофікована, починаючи зранку по гучномовцю звучало оголошення про святкову подію і запрошення долучитись до неї. По обидві сторони імпровізованої сцени розмістились виставки декоративно-прикладного та художнього мистецтва, присвячені духовній тематиці. Окремо відвели місце для поклоніння святим іконам.

З вітальним словом до зібрання звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Ніколайчук. Він закликав громадян до консолідації, міжконфесійної злагоди, єднання у вірі, терпимості і прощення. Подія, яка наближається, має нагадати християнам про єдність духовного і державного начала, неподільність українського народу і його об’єднання навколо ідеї сильної держави і віри, соборність всіх українців і українських земель.

Також виступив благочинний Теплицького району отець Герман, який привітав присутніх з наближенням знаменної події у християнському житті – річниці Хрещення Русі. Панотець згадав про неоціненний подвиг князя Володимира Великого. Він народився і виріс в ідолопоклонстві, але подолавши важкий шлях, прийшов сам до християнської віри і привів наш народ.

Урочисту молитву провів настоятель храму Святих Петра і Павла отець Петро, під час якої віруючі поклонялись іконам князя Володимира і Святої Матрони, мощам Луки Кримського і Святої Матрони Московської.

Задля долучення тепличан до церковної музики, підсилення атмосфери святості і небуденності події було запрошено хоровий колектив Свято Успенського храму з міста Умань Черкаської області (регент Ольга Чех).  Завдяки тому, що церковне виконання налаштовує людину на відчуття внутрішнього «Я», зворушує глибинністю змісту, примушує задуматись над вічними цінностями, духовні піснеспіви  не залишили байдужими жодного учасника свята.

 

            

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше