Хто на сайті

На даний момент 9 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Вінницький досвід роботи «прозорих офісів» вивчали учасники всеукраїнської наради
П'ятниця, 20 вересня 2013 10:32
У Вінницькій обласній державній адміністрації відбулася всеукраїнська нарада на тему «Впровадження роботи прозорих офісів у системі соціальної сфери та пенсійного забезпечення України» з участю Міністра соціальної політики України Наталії Королевської.Перед пленарним засіданням учасники наради ознайомилися з роботою відділень Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» м. Вінниці. У вітальному зверненні до учасників наради голова облдержадміністрації Іван Мовчан сказав:
«Перший «Прозорий офіс» почав діяти у Вінниці у 2008 році. Після візиту Глави держави в місті з’явилося ще три такі офіси. Ми раді поділитися з колегами своїм досвідом в організації надання соціальних послуг. Незабаром дозвільні офіси з’являться в усіх районах нашої області (у більшості вже готові приміщення для цього). У деяких районах уже створено робочі місця як філії таких офісів у сільських і селищних радах. Один з пріоритетів діяльності обласної влади – надання усім жителям області якісних соціальних послуг, адже Президент України Віктор Янукович ставить перед нами завдання забезпечити якісні умови життя населення незалежно від місця проживання».
Під час наради Наталія Королевська у своєму виступі наголосила: «Забезпечення громадян якісними соціальними послугами – це один з ключових моментів соціального захисту та безумовний пріоритет соціальної політики». Міністр високо оцінила досвід вінничан у справі створення дозвільних офісів і визначила стандарт, до якого треба прагнути у сфері надання соціальних послуг:
«Ми ставимо собі за мету такий рівень надання послуг, щоб людина, маючи з собою лише паспорт, могла отримати соціальну допомогу чи пільгу. Біганина по кабінетах і збирання довідок повинні відійти в минуле».
Говорячи про створення нових центрів, Наталія Королевська підкреслила, що в більшості випадків не потрібно нічого будувати – варто використовувати наявний в кожному районі чи місті потенціал. Міністерство соціальної політики провело аналіз ситуації в усіх областях, і виявилося, що лише в окремих регіонах може виникнути проблема з приміщенням. За приклад іншим областям міністр поставила Вінниччину і подякувала голові облдержадміністрації Івану Мовчану за те, що в майбутніх районних дозвільних офісах ремонтні роботи проведено силами області.
Про досвід створення і діяльності «прозорого офісу» у Вінниці детально розповів вінницький міський голова Володимир Гройсман.
Заступник голови Вінницької ОДА Любов Спірідонова презентувала «дорожню карту» створення «прозорих офісів» на Вінниччині до кінця 2013 року.
Заступник Міністра соціальної політики Лідія Дроздова проаналізувала можливість використання наявних приміщень у сфері соціального забезпечення для створення дозвільних офісів.
Про впровадження «пенсійного калькулятора» і роботу Пенсійного фонду за принципом «єдиного вікна» повідомив перший заступник голови Пенсійного фонду України Василь Кравчук. Голова Державної служби зайнятості України Марина Лазебна поінформувала про нові можливості надання послуг системою органів служби зайнятості.
Директор департаменту міжнародних зв’язків та інформаційних технологій Міністерства соціальної політики Олексій Кочерев повідомив про перспективи створення інформаційного простору соціальної сфери та впровадження національної картки.
Генеральний директор Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Геннадій Вовк повідомив про досвід і перспективи взаємодії місцевих органів праці та соціального захисту населення і територіальних відділень «Укрпошти».
Якість надання послуг людям з обмеженими фізичними можливостями стала темою виступу директора Фонду соціального захисту інвалідів Ігоря Забокрицького.
В обговоренні вищезгаданих питань взяли участь представники трьох областей України.
Завершуючи нараду, Наталія Королевська озвучила доручення, пов’язані з удосконаленням надання соціальних послуг, і подякувала керівникам області й міста за організацію наради і готовність ділитися досвідом з представниками інших регіонів.
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше