Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
"ЛЮБОВ ДО СВІТУ І ЛЮДИНИ" (Постать Галини Журби в історії краю)
Вівторок, 24 вересня 2013 11:30

"Любов до світу і людини" - назва перегляду літератури, оформленого в читальному залі Теплицької ЦБ, присвячений видатній письменниці, землячці Галині Журбі.

Галина Журба - псевдонім Галини Маврикіївни Домбровської, яка народилася на хуторі Олександрії біля села Соболівки Теплицького району. Походить вона з польської, шляхетської родини, в якій добре знали українську мову і не цуралися її. Український патріотизм Галі Домбровської «виростав сам із себе, із землі, з повітря, ніким не підсичуваний, не вирощуваний штучно, надиханий самою землею, довкіллям, таємничим шепотом самої України».
Твори, видрукувані за її життя, і ті, що залишилися в рукописах, починають нині повертатися в Україну, щоб зайняти своє поважне місце в історії рідної літератури. «Адже в них, - як пише відомий письменник Валерій Шевчук, - завмер, як метелик у краплині бурштину, світ, який вона бачила, любила й уміла відтворювати. Бо любов до світу й людини в її творах - перша їхня прикметна ознака. Бо слово під її пером набувало трепетності й сили, а картини, що їх вона змалювала, творилися рукою доброго Майстра».

 
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше