Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На Вінниччині розпочав роботу Сектор у справах біженців та соціальної інтеграції обласного управління Державної міграційної служби України
Четвер, 26 вересня 2013 09:42
Сектор у справах біженців та соціальної інтеграції управління Державної міграційної служби у Вінницькій області став першим подібним центром інтеграції біженців в українське суспільство. Таких центрів в Україні буде три: у Києві, Харкові, та Вінниці.
 
Урочисте відкриття реконструйованого Державного міграційного центру Вінницького регіону відбулося 25 вересня за участю голови облдержадміністрації Івана Мовчана, голови обласної Ради Сергія Татусяка та Вінницького міського голови Володимира Гройсмана. Ознайомився з роботою Державного міграційного центру і голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський в рамках робочого візиту до Вінниці. Ян Томбінський наголосив на важливості та перспективності відкриття таких міграційних центрів в Україні. 
Питання про необхідність створення подібного центру підняв у 2012 році тодішній голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, який приїздив на День Європи до м.Вінниця разом із послами країн ЄС в Україні. Трохи більше, ніж за рік, проект вдалося реалізувати на Вінниччині. Саме Вінницький міграційний центр став першим таким центром в Україні. Він розташований у м. Вінниця за адресою: вул. Соборна, 15.
У Державному міграційному центрі Вінницького регіону працюють п’ять спеціалістів. Нове приміщення центру дуже схоже на «Прозорий офіс» Вінницької міської ради. Для роботи з біженцями тут обладнано кімнати для інтерв’ю – спілкування, під час якого працівники сектору отримують максимум інформації про іноземця. Вони звукоізольовані, аби забезпечити конфіденційність роботи з іноземцями. Одночасно можна приймати декілька осіб, а не одну, як було раніше. За результатами розгляду звернень, Державна міграційна служба приймає рішення щодо надання особам статусу біженців або таких, що потребують додаткового захисту.
Сектор у справах біженців та соціальної інтеграції єдиний в області. Тут іноземці мають можливість отримати документи, які засвідчують право біженців вільно проживати на території України – посвідчення біженця, що діє п’ять років, або тимчасову довідку, а також документи для виїзду за кордон.
На сьогодні на обліку у Вінницькій області перебувають 38 біженців з дев’яти країн, п'ятнадцять осіб, які потребують додаткового захисту.
 
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше