Хто на сайті

На даний момент 24 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Соціальний захист інвалідів та ветеранів війни на Вінниччині
Вівторок, 29 жовтня 2013 07:15

     Про це йшла мова під час прес-конференції директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Марини Коваль. В ході прес-конференції Марина Коваль повідомила, що на Вінниччині за даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, проживає 74,9 тисячі ветеранів війни. Вона зазначила, що ця цифра має декілька складових. Зокрема, 6 442 інвалід війни, 7 124 учасників бойових дій, 47 760 учасників війни, 13 633 членів сімей загиблих та померлих ветеранів війни. Вона також зазначила, що в області проживає дві людини, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Це Герой Радянського Союзу – Ковальов Іван Платонович та повний кавалер ордена Слави – Половинець Степан Андрійович.

     Окремо Марина Коваль зупинилася на питанні соціального обслуговування ветеранів та інвалідів війни. Вона зазначила, що одним із видів соціального захисту ветеранів є забезпечення їх соціальним обслуговуванням та надання різних видів соціальних послуг соціальними установами та закладами. 
     «Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України на Вінниччині в області відбулися докорінні зміни у сфері соціального захисту людей похилого віку та ветеранів війни. Особливістю такої роботи є адресність та індивідуальний підхід до потреб кожної людини, а також ефективне використання бюджетних коштів. Сьогодні люди отримують дієву допомогу з боку влади», – підкреслила Марина Коваль.
     Так, вона повідомила, що соціально-побутове і медичне обслуговування ветеранів та інвалідів здійснюють будинки-інтернати, в яких на повному державному утриманні проживає біля 1,9 тис. підопічних – з них, понад 300 ветеранів та інвалідів війни. Діяльність стаціонарних установ впродовж останніх років була направлена на забезпечення потребуючих комплексним соціальним обслуговуванням, покращенням умов проживання підопічних, їх комунально-побутового та медичного обслуговування, гарантованих чинним законодавством. 
     В інтернатних закладах для ветеранів війни створені більш комфортні комунально-побутові умови. 70 відсотків ветеранів проживають в кімнатах на 1-2 чоловіки. Для їх особистого користування в окремих кімнатах встановлено телевізори, холодильники.
     Як повідомила Марина Коваль, альтернативною формою соціальному обслуговуванню є надання соціальних послуг громадянам похилого віку за місцем проживання через територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
     В області функціонують 33 таких територіальних центри. Силами соціальних робітників цій категорії подолян надаються більше сорока найрізноманітніших життєво-необхідних послуг, включаючи й побутові: привезення палива, доставка і придбання продуктів харчування та медикаментів, прибирання житла, прання, послуги перукаря, швеї та інше. Майже в усіх районах області при територіальних центрах відкриті пункти прокату засобів реабілітації. 
     При територіальних центрах в багатьох районах області діють майстерні по ремонту взуття, одягу, введені посади перукарів, медичних сестер, теслярів, надаються послуги по розпилюванню дров та ремонту житла.
     За словами директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації, враховуючи потребу місцевих мешканців, ветеранів війни та праці при територіальних центрах області відкрито 24 відділення постійного перебування, в яких проживає понад 600 ветеранів та інвалідів.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше