Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Визначено переможців обласного конкурсу на звання «Кращий фахівець із соціальної роботи 2013 року»
Четвер, 31 жовтня 2013 06:05
     29 жовтня з метою підвищення рівня професійної майстерності фахівців із соціальної роботи районних та міських центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та поширення серед мережі ЦСССДМ кращого досвіду за різними напрямами соціальної роботи відбувся обласний конкурс на звання «Кращий фахівець із соціальної роботи 2013 року».
     Для участі у конкурсі подали заявки 23 фахівці із соціальної роботи із 20 міських та районних центрів соціальних служб області. Робочою групою обласного ЦСССДМ допущено до участі у конкурсі 15 учасників з 14 районних ЦСССДМ.
      Всі учасники обласного конкурсу пройшли конкурсний відбір серед фахівців із соціальної роботи, які працюють в районних та міських центрах соціальних служб, мають відповідну освіту та стаж роботи на посаді не менше року.
      До складу комісії з визначення переможців обласного конкурсу ввійшли Слободяник Ольга Григорівна - заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Чебурей Валентина Василівна – заступник начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації; Закревська Лариса Віталіївна - начальник відділу сімейної політики та оздоровлення управління у справах сім`ї та молоді обласної державної адміністрації; Ліцька Ірина Михайлівна – головний спеціаліст управління з питань соціальної підтримки населення департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації, Яворська Оксана Іванівна – начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Вінницького ОЦСССДМ, Суходолець Галина Володимирівна – директор Літинського районного ЦСССДМ, Кафарська Людмила Василівна – соціальний працівник Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
     29 жовтня за результатами здійснення учасниками конкурсу презентацій проведення соціальної роботи в закріпленій за ними зоні обслуговування населення, тестування знань учасників норм чинного законодавства з питань соціальної роботи з сім`ями, дітьми та молоддю, участі у бліц-конкурсі щодо визначення вміння учасників планувати свої дії в різних ситуаціях, які можуть виникати в професійній діяльності фахівців, комісією було визначено 5 переможців. Ними стали: Конюк Наталія Іванівна - фахівець із соціальної роботи І категорії Могилів-Подільського районного центру, Ткачук Юлія Михайлівна - фахівець із соціальної роботи І категорії Тиврівського районного центру, Синюшко Наталія Миколаївна - фахівець із соціальної роботи І категорії Калинівського районного центру, Поперечна Людмила Анатоліївна фахівець із соціальної роботи Томашпільського районного центру, Михайлова Ганна Степанівна - фахівець із соціальної роботи Тиврівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.
     Переможці обласного конкурсу здобули почесне звання «Кращий фахівець із соціальної роботи 2013 року», нагороджені дипломом переможця та пам’ятним подарунком.
     Також за результатами голосування глядачів визначено 3 переможців конкурсу «Фахівець має талант…». Перемогу здобули Гайдамащук Ірина Володимирівна з Липовецького, Ватаманюк Інна Володимирівна з Барського та Поперечна Людмила Анатоліївна з Томашпільського районних центрів.
       Для довідки:
     На виконання соціальних ініціатив Президента України та з метою повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки в 2012 році з 02 липня до структури та штатних розписів 27 районних та 6 міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області введено 380 посад «фахівець із соціальної роботи», та в 2013 році ще додатково 112 посад. 
     Загальна кількість посад фахівців із соціальної роботи з 1 березня 2013 року у Вінницькій області становить 492. 
     Станом на 28 жовтня 2013 року в системі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області фактично працює 470 фахівців із соціальної роботи.
      88% фахівців із соціальної роботи мають вищу освіту гуманітарного напрямку підготовки (спеціалісти із соціальної роботи, педагоги соціальні, вчителі, психологи, юристи, медики).
     Всі новоприйняті фахівці із соціальної роботи пройшли навчання за 5-денною Програмою підготовки спеціалістів ЦСССДМ щодо здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
     Протягом 2013 року фахівці із соціальної роботи надали соціальні послуги 113942 особам з числа найуразливіших категорій населення (у 2012 році – 70445).
За сприяння фахівців:
- 15258 клієнтів покращили житлово-побутові умови;
- 6835 – отримали допомогу в лікуванні, догляді;
-6112 – отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами;
- 5751 – отримали гарантовані державою соціальні виплати та допомоги;
- 5736 особам оформлено або відновлено документи; 
- 1838 – вирішили проблеми боргів за комунальні послуги;
- 1336 – працевлаштовані;
- 1058 – отримали матеріальну допомогу;
- 916 – поновлені або влаштовані на навчання;
- 558 – отримали реєстрацію.
     З метою попередження сімейного неблагополуччя протягом 2013 року фахівцями із соціальної роботи відвідано 62250 сімей з дітьми (у 2012 році – 45579).
      За результатами відвідувань 3638 сімей взято на облік центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах (у 2012 році – 4186), спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя.
     Для надання комплексу соціальних послуг щодо вирішення складних життєвих обставин фахівцями із соціальної роботи протягом 2013 року 2859 сімей охоплено соціальним супроводом (у 2012 році – 1499).
За результатами роботи 1145 сімей знято з супроводу, з них 1023 – у зв’язку з виконанням умов договору про здійснення соціального супроводу (протягом 2012 року – відповідно 407 та 341).
У результаті надання соціальних послуг:
- для 30 сімей придбано житло;
- для 240 сімей відновлено житло (проведено капітальний ремонт);
- 473 сімей забезпечено твердим паливом;
- 210 – придбано меблі;
- 153 – придбано побутову техніку;
- 37 – побудовано / відремонтовано водопровід;
- 13 – підведено газ.
     В результаті роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, 
- у 223 сім’ях, в яких існував ризик вилучення дітей, 453 дітей залишилися в родині;
- до 15 сімей повернуто 32 дитини, які перебували в закладах державного утримання.
      Станом на 01.10.2013 р. на обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 5164 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В них виховується 11502 дитини. Діяльність фахівців із соціальної роботи спрямована на відновлення функцій цих родин та подолання ними життєвих труднощів.
З інформацією про мережу та діяльність ЦСССДМ області можна ознайомитись на сайті обласного ЦСССДМhttp://vin-ocsssdm.com.ua
 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше