Хто на сайті

На даний момент 36 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Іван Мовчан: «Ми не повинні допустити на Вінниччині процесів, які потягнуть за собою протистояння у суспільстві і серйозні економічні проблеми»
Вівторок, 03 грудня 2013 06:39

Голова обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Іван Мовчан узяв участь у роботі позачергової 19-ї сесії Вінницької обласної ради 6-го скликання, яка відбулася 2 грудня. Депутати, керівники правоохоронних структур та представники громадськості закликали до мирних громадських зібрань на підтримку євроінтеграційного курсу країни.


Звертаючись до учасників сесійного засідання, Іван Мовчан зокрема сказав:
«Події останніх днів глибоко зачепили громадянські почуття кожного українця. Звичайно, я теж схвильований усім, що відбувається у нашій країні. Мене обурили невиправдані дії спецслужб стосовно мирних демонстрантів у столиці. Ці дії повинні отримати відповідну правову оцінку. Упевнений, що винні будуть покарані. Конституційні права громадян України не повинні порушуватися. Не сумніваюся, що всі ви обурені діями провокаторів. Запевняю вас: докладу всіх зусиль для того, щоб нічого подібного не сталося на Вінниччині.


…У цій залі є представники різних політичних сил. У вас можуть бути різні погляди на події останніх днів. Але я впевнений, що всі ви прагнете збереження спокою в Україні. Від нашої з вами позиції сьогодні залежить дуже багато. Зокрема, ми не повинні допустити на Вінниччині процесів, які потягнуть за собою протистояння у суспільстві і серйозні економічні проблеми. Ми повинні донести до людей головне: наш євроінтеграційний вибір залишається незмінним. Закликаю вас спрямувати всі зусилля на зміцнення нашої держави та об’єднання суспільства».
Після тривалого та емоційного обговорення ситуації, що склалася в країні, депутати обласної ради ухвалили звернення.
Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 6 скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, жителів Вінницької області щодо суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні
Ми, депутати Вінницької обласної Ради 6 скликання, вкрай стурбовані перебігом суспільно-політичної ситуації, яка склалась в Україні і категорично засуджуємо будь-які насильницькі дії проти мирних зібрань громадян. Особливе занепокоєння викликає існуюча на сьогодні можливість подальшої ескалації цього конфлікту, яка може призвести до розколу суспільства та країни.У цій надзвичайній ситуації, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Вінниччини, ми не можемо залишатись осторонь цих подій. Вінниччина завжди була, є та має залишитись регіоном стабільності та зваженості рішень, регіоном без конфронтації та провокацій. Дотримуючись європейських демократичних принципів та керуючись прагненнями збереження миру та спокою в українському суспільстві, ми звертаємось:
1. До Президента України В.Ф. Януковича, як гаранта Конституції України – вжити всіх заходів по незастосуванню сили проти мирних зібрань громадян та не допустити введення надзвичайного стану, дати оцінку діям Уряду щодо призупинення євроінтеграційного процесу.
2. До представників всіх політичних сил та громадськості - не допустити проявів радикалізму та застосування протиправних дій.
3. До Генеральної прокуратури України – в максимально стислі терміни провести об’єктивне розслідування силових конфліктів, що відбулись у місті Києві, з метою покарання винних і недопущення повторення подібних ситуацій.
4. До правоохоронних органів Вінницької області – забезпечити охорону громадського правопорядку і недопущення силового протистояння під час проведення масових акцій.
5. До органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади Вінницької області – забезпечити спокій та стабільну життєдіяльність територіальних громад.
6. До жителів Вінниччини – зберігати спокій та виваженість, не піддаватись на провокації та не вдаватись до протиправних дій.
7. До Президента України В.Ф. Януковича, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України – продовжити євроінтеграційний курс України та вжити всіх необхідних заходів для забезпечення підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.
8. До депутатів Європейського Парламенту, керівництва Європейського Союзу – давати об’єктивну оцінку діям усіх сторін і продовжити співпрацю з Україною щодо підписання Угоди про Асоціацію.
Прийнято на позачерговій 19 сесії
Вінницької обласної Ради 6 скликання
2 грудня 2013 року

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше