Хто на сайті

На даний момент 30 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Іван Мовчан: «Шлях до Європи розпочинається зі свідомості кожного українця»
Середа, 04 грудня 2013 19:57
4 грудня голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан провів чергове зібрання з групою позаштатних радників, кожен з яких не лише представляє окремий напрям діяльності, а й має на території регіону заслужений авторитет. Темою для обговорення стала суспільно-політична ситуація, що склалася в Україні протягом останніх днів.Відкриваючи роботу засідання, керівник Вінниччини зазначив, що рішення Глави держави Віктора Януковича про призупинення євроінтеграційних процесів продиктоване насамперед національними інтересами України і передбачає доопрацювання неузгоджених позицій для подальшої співпраці. У першу чергу, це стосується врегулювання економічних взаємин нашої держави з країнами-партнерами, що додасть Україні запасу міцності на міжнародній арені.

Іван Мовчан також наголосив, що попри непідписання Угоди про асоціацією з ЄС на Вільнюському саміті, Президент України не змінює євроінтеграційного курсу держави.

Детальніше на економічній складовій рішення, прийнятого Главою держави, зупинився під час обговорення керівник групи радників Валерій Бевз. Зокрема він зауважив, що Угода про асоціацію містила завідомо неприйнятні для України умови у частині квотування. «Україна в цьому році виростила 60 млн. тонн зернових і може реалізувати близько 30 млн. тонн зерна, проте квота Європа - тільки 1 млн. тонн. Аналогічна ситуація і з курячим м’ясом – за виробництва 1 млн. тонн курятини можемо, згідно з квотою, реалізувати в Європі не більше 20 тисяч тонн та лише 1,5 тисячі тонн сирів при можливостях українського експорту на рівні 30 тисяч тонн, - зазначив Валерій Бевз. – При цьому в проханні учасників переговорів переглянути квоти для України Європейський Союз відмовляє». За таких умов, переконаний керівник групи радників, рішення Президента є цілком виваженим і стоїть на захисті національних інтересів держави.Учасники зустрічі також торкнулися подій, що відбуваються в Україні протягом останніх днів. Коментуючи ситуацію, голова облдержадміністрації Іван Мовчан підкреслив, що нині дуже важливо, аби в області був збережений спокій, а усі заклади та підприємства працювали у звичному режимі. «Наше завдання – дати можливість молоді висловити свою позицію, у жодному випадку не чинити перешкод та створити всі умови для того, щоб ці акції пройшли цивілізовано», - зауважив Іван Мовчан.

Під час зібрання кожен учасник зустрічі мав можливість висловити власну позицію щодо суспільно-політичних процесів, які відбуваються нині у державі.

Підсумовуючи роботу засідання, голова облдержадміністрації Іван Мовчан підкреслив, що шлях до Європи розпочинається зі свідомості кожного українця і творити європейську державу необхідно своїми руками. «Потрібно самим будувати Європу: у власній свідомості та власній культурі, зі своїм виробництвом та своїми людьми. Лише тоді зможемо змінити нашу державу», - резюмував Іван Мовчан.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше