Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Створення нових робочих місць – це розвиток території, громади, виконання соціальних зобов’язань, це – ЖИТТЯ
Вівторок, 10 грудня 2013 08:25
Перед владою усіх рівнів стоїть цілком конкретне завдання керівництва нашої держави – робити усе можливе для стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць. Особливо актуальним дане питання постає у сільській місцевості, де брак виробництва спричиняє серйозні проблеми із зайнятістю населення.

Обговорити це наболіле питання зібралися на семінар в районному центрі зайнятості роботодавці (представники фермерства) та голова району Василь Малярчук. Зустріч провів директор центру зайнятості Василь Мальона.Метою семінару стало знаходження шляхів зменшення кількості безробітних, роз’яснення законодавчої бази у сфері зайнятості населення, надання рекомендацій суб’єктам господарювання. Так, одним із вагомих кроків на шляху забезпечення населення робою є перекваліфікація працівників, отримання ваучерів на навчання для  тих, кому більше 45 років.

Проте у ході обговорення присутні зійшлися на думці, що є багато безробітних, які не бажають працювати, приходячи до потенційного роботодавця лише по відмітку про відсутність вакансії на підприємстві, якщо навіть їх готові узяти на роботу. Їх задовольняє статус безробітного і ті грошові виплати, які вони отримують.

Теплицький район є аграрним районом, в якому відсутня потужна галузь виробництва. У зв’язку з цим селяни  мають змогу влаштуватися на роботу переважно в аграрний сектор, де також існує ряд проблем.Найголовніша з них полягає у тому, що сьогодні великі вертикально інтегровані структури витісняють дрібних сільгосптоваровиробників. У зв’язку з цим виникає брак вільної землі, за сучасної системи виробництва хімікатами знищується родючий шар ґрунту, зменшується кількість робітників, зайнятих на обробітку землі. А от розмір єдиного соціального внеску для усіх сільськогосподарських структур однаковий, не залежний від кількості гектарів.           
Василь Григорович погодився зі Степанівським фермером Андрієм Воловодівським, Комарівським фермером Олексієм Доном, керівником ФГ «Віра» Вірою Ковтун та іншими, що в основі проблеми створення нових робочих місць у нашому районі є питання використання землі. Певною мірою провина за це лежить на селянах, адже саме вони укладають договори з великими с/г підприємствами,  які є чужими для нас, їхні керівники не проживають на нашій території, а отже – не дбають про її розвиток, про майбутнє, а лише про власне збагачення.

Малі фермерські господарства сьогодні не можуть самостійно задовольнити усі потреби ринку праці, більше того, вони змушені після закінчення сезону сільськогосподарських робіт ставити своїх працівників на облік в службу зайнятості, аби самим втриматися на плаву.

Щодо розвитку виробництва в районі, то Василь Малярчук проінформував присутніх, що у перспективі планується відновлення роботи Удицького цукрового заводу, на якому вироблятиметься біоетанол, адже згідно постанови КМУ з нового року жоден літр бензину не буде вироблятися без 10% вмісту цієї речовини. Отже, у 2014 році планується реконструкція виробництва, а у 2015  – запуск.

Також непогані оцінки даються стосовно відновлення роботи місцевого молокозаводу, але це питання знаходиться у процесі вирішення.

Прикінцевим акордом зустрічі звучала думка про те, що раціональне використання землі, відродження тваринництва задля виробництва органічного добрива, відновлення виробничих підприємств – ось основні шляхи створення нових робочих місць, збереження молоді на селі, соціального і культурного розвитку територій, знищення бідності.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше