Хто на сайті

На даний момент 138 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Вінниччина хоровим співом вшановувала пам’ять славнозвісного земляка – композитора Миколи Леонтовича
Вівторок, 17 грудня 2013 06:21

 

13 грудня 2013 року з нагоди 136-ї річниці від дня народження всесвітньо відомого композитора, нашого славетного земляка Миколи Дмитровича Леонтовича в актовій залі Вінницького училища культури і мистецтв імені його імені відбувся обласний мистецький проект «Співає Поділля Леонтовича».

Захід відкрила заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Любов Спірідонова. Звертаючись до учасників проекту вона висловила вдячність за гідне наслідування мистецтва талановитого композитора.


Почесні гості свята неодноразово відзначили, що хорове мистецтво на Вінниччині має славні традиції, пов’язані з іменами Петра Ніщинського, Кирила Стеценка, Родіона Скалецького, блискучого хормейстера, нашого сучасника Павла Муравського. Та з-поміж них зорею першої величини сяє ім’я Миколи Дмитровича Леонтовича. Монастирок, Шершні, Немирів, Шаргород, Чуків, Тиврів, Вінниця, Тульчин, Теплик, Марківка – подільська «географія» життя унікального митця українського відродження досить широка. Саме тут він народився на світ, тут зробив перші кроки, зачарувавшись музикою і українською піснею.

Для участі у фестивалі від Теплицького району були запрошені народний аматорський хор «Відродження» Теплицького районного Будинку культури (керівник Микола Сокотнюк), який виконав українську народну пісню в обробці М. Д. Леонтовича «Ой устану я в понеділок» і всесвітньо відому колядку Франца Грубера «Тихая ніч» та зразковий аматорський хоровий колектив «Джерела» Теплицької дитячої музичної школи (керівник Алла Грабова), у виконанні якого прозвучали українські народні пісні в обробці композитора «Добрий вечір, дівчино» і «Пливе човен».


У мистецькому проекті також взяли участь: хоровий колектив Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, народний аматорський хоровий  колектив Тульчинського училища культури, хорова капела імені М. Д. Леонтовича Тульчинського РБК, академічний міський камерний хор «Вінниця» під керівництвом  В. Газінського та інші кращі колективи області. Усі вони були нагородженні дипломами за участь у мистецькому проекті.

Відділ культури і туризму Теплицької РДА щиро дякує за допомогу в організації поїздки директорові ТОВ «АГРО» Василю Анченку, директорові ТОВ«Кубліцьке ХПП» Володимиру Яковенку та депутатам районної ради.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше