Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Наше майбутнє залежить від нас
Вівторок, 24 грудня 2013 11:25

Такий принцип лежить в основі діяльності активу Степанівської територіальної громади, в якій днями побував голова районної державної адміністрації Василь Малярчук. Дана сільська рада складається з п’яти населених пунктів, де загалом проживає понад дві з половиною тисячі жителів. Усі вони, без винятку, воліли б жити у спільноті, де  були б створені належні умови проживання і розвитку, доступні адміністративні та соціальні послуги, а саме населення залучалося б до прийняття управлінських рішень.

Саме такими є основні положення реформи місцевого самоврядування, яка назріла сьогодні, адже всі ми бажаємо жити по-новому і бути господарями на своїй землі.


З кроками, які зроблені  в Сетапнівській сільській раді у цьому напрямку, і приїхав ознайомитись Василь Григорович. Три роки тому територіальну громаду очолив Володимир Пурдик. Перше, з чого він почав, то це знаходження шляхів наповнення місцевого бюджету коштами, що  одразу дозволило збільшити відрахування на соціальну сферу: ремонт дитячого садочка «Сонечко» (використано 55,7 тис.грн. бюджетних коштів), Будинку культури, кількох ФАПів (витрачено 102,0 тис.грн.) і майже завершити вуличне освітлення в усіх населених пунктах (98%).

Відкрилося друге дихання і для місцевого комунгоспу «Розвиток», створеного ще у 2005 році. Його працівники займаються оранкою городів, ремонтують вулиці та вивозять сміття, надають різноманітні автотранспортні послуги, збирають молоко від населення, доглядають водогін у селі Важне тощо.

Досить активна робота проводилась з благоустрою прилеглих територій (на що використано 97,4 тис.грн., в тому числі 74 тис.грн. бюджетних та 20,4 тис.грн. – позабюджетних).  І серед найкращих - знову Степанівська сільська рада (поряд з Веселівською та Брідоцькою), посівши третє місце в районному конкурсі «Двомісячник благоустрою».


Не можна не згадати про активність Степанівської громади щодо участі у різноманітних конкурсах, які допомогли залучити додаткові фінансові ресурси. Найбільший грант, який отримала громада, був у рамках І етапу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», внаслідок участі в якому було придбано шкільний автобус. Загальна вартість мікропроектної пропозиції 160 тис.грн.

Підсумовуючи побачене, голова району зазначив, що усі здобутки на шляху покращення життєдіяльності та розвитку сільських населених пунктів відбуваються у цій громаді завдяки тому, що її керівництво розуміє: потрібно знищувати у своїх головах споживацьку психологію, мати активну позицію, ставити конкретні цілі і досягати їх. А завдяки ініціативності громади стає успішною й влада, адже тільки спільно можна досягти успіху. «Отже, - зазначив Василь Григорович, - новий управлінський формат «Ініціативна громада – успішна влада», який реалізується на Вінниччині, цілком реальний і успішний, його результати спрямовані на утворення об’єднаних територіальних громад, які зможуть самостійно або через органи місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення, та покращення життя громадян».


 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше