Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Галина Журба. Слово на тлі сучасності
Вівторок, 31 грудня 2013 08:33
Чим цікава сьогодні для нас Галина Журба? Таке запитання неодноразово ставилось учасниками «круглого столу», який зібрався в районному Будинку культури в приміщенні районної Централізованої бібліотечної системи.

На цей захід напередодні Нового року 30 грудня до Теплика прибули шановні і поважні гості: Михайло Каменюк – секретар Національної Спілки письменників України, його заступник та керівник Вінницької обласної організації Національної Спілки письменників України Петро Гордійчук, помічник депутата Верховної Ради Григорія Заболотного Віталій Добровольський з нагоди відзначення 125-ї річниці  від народження видатної української письменниці Галини Домбровської (Журби), який відзначався 29 грудня 2013 року.


Зустріч пройшла під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Анатолія Ніколайчука. У жвавій, цікавій бесіді взяли участь начальник відділу культури райдержадміністрації Віктор Прокопенко, заступник голови райдержадміністрації, краєзнавець Анатолій Ковтун, директор Теплицької Централізованої бібліотечної системи Павлина Рибак, краєзнавець, учителька Соболівської школи Валентина Уманець, краєзнавець Іван Фурдик, жителька с. Соболівки Марія Шевченко, помічник депутата Верховної Ради України Григорія Заболотного Микола Терінчик, працівники відділу культури, бібліотекарі та члени літературно-мистецького об’єднання «Дивослово».


Галина Журба – особистість, яка заслуговує всебічної уваги, її творчість особлива – щира, людяна, неперевершено жива; її життя – напіввідкрита книга, яку хочеться читати і читати, гортаючи нові сторінки. За «круглим столом» учасники ділились цікавими матеріалами про маловідомі сторінки життя і творчості письменниці, враженнями від її творів, від її бунтарської особистості, адже Галина Маврикіївна була не лише великим майстром художнього слова, а й активним громадським діячем. Усе її нелегке життя пройшло під знаком служіння українській ідеї, відданості Україні.

Секретар Національної Спілки письменників України Михайло Каменюк подарував Теплицькій Центральній бібліотечній системі примірник альманаху «Русалка Дністрова», який є постійно діючим посібником з краєзнавства і в якому надруковані уривки творів Галини Журби.


Свято продовжилося в залі районного Будинку культури. Як зазначалося раніше з різних інформаційних джерел, цьогоріч започаткована перша літературно-мистецька премія імені Галини Журби, затверджена розпорядженням голови райдержадміністрації для відзначення обдарованої, талановитої молоді, митців культури та художнього слова, творчих особистостей. Першим її лауреатом став Михайло Феодосійович Каменюк, який доклав багато зусиль і організаторського хисту як для встановлення пам’ятного меморіалу Галині Журбі поблизу села Соболівка, де народилася письменниця,  видавництва її творів, так і до інших процесів, спрямованих на поширення її творчості в Україні.


Одночасно цінними подарунками та подяками від Теплицької райдержадміністрації, Національної Спілки письменників України, депутата Верховної Ради Григорія Заболотного за значний внесок в популяризацію творчості Галини Журби були вшановані жителі району: начальник відділу культури райдержадміністрації Віктор Прокопенко, директор Теплицької Централізованої бібліотечної системи Павлина Рибак, керівник літературно-мистецького об’єднання «Дивослово» Олена Герасименко.


Знаковим виявилося оголошення рішення сесії Теплицької районної ради про присвоєння Теплицькій Централізованій бібліотечній системі імені Галини Журби.

То що ж такого є у творах і самій постаті Галини Журби, що зачіпає нас, її читачів, і сьогодні? А те, що її персонажами були цілком реальні люди, її і наші земляки, що писала вона про наш рідний край (про який так мало згадок в художніх джерелах), що разом з Миколою Леонтовичем прославляє нашу Тепличчину, підвищує її імідж, дарує насолоду від неповторного слова і думки, вражає глибинним патріотизмом.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше