Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Найкраще про майстрів говорять їхні твори
П'ятниця, 07 лютого 2014 13:15

У фойє районного Будинку культури відбулось відкриття виставки робіт майстрів художнього випалювання і різьблення Теплика Юрія Березіна та Юрія Кота під назвою «Молюсь за тебе, Україно». Кажуть, що майстри моляться по-особливому, – за допомогою своїх інструментів, і звертаються до Бога не словами, а витворами – іконами, картинами.

 

Дивлячись на лики святих - Божої Матері з Ісусом, Святого Миколая Чудотворця, Параскеви Великомучениці, Святої Трійці, майстерно створених Юрієм Івановичем Березіним, розумієш, що це дійсно так. Ікони виглядають ошатно і водночас тепло, зберігаючи секрети перетворення звичайної деревини – липи – на витвір мистецтва.

Юрій Іванович досить давно займається майже забутою в наш час технікою художнього випалювання, його роботи не раз брали участь в різноманітних виставках, знаходяться в приватних колекціях і дуже цінуються сучасниками.  Родзинкою його творів є те, що на зворотній стороні ікон випалені зображення храмів, у яких вони були освячені.


Дану особливість майстер використовує також на картинах, зокрема портретах. В експозиції представлені два портрети відомої української письменниці, нашої землячки Галини Журби, два портрети всесвітньовідомого українського генія Тараса Шевченка (на звороті одного з них – текст «Заповіту») та портрет не менш славетного земляка – композитора Миколи Леонтовича, на тильному боці якого зображена батьківська хата в с. Марківка.

Роботи ще одного теплицького майстра-тезки Юрія Кота вражають своєю майстерністю не менше. Надзвичайною красою і високим професіоналізмом відзначається оздоблення ікон, тут використана різьба і своєрідна мозаїка з різнокольорової скляної крихти. Дерев’яні шкатулки та обрамівка настінного дзеркала вирізьблені з липи. Загалом на виставці представлена надзвичайно мала частина робіт цього майстра, окрім згадуваного, Юрій Дмитрович виготовляє на замовлення надзвичайної краси меблі. Різьбярство – не єдине захоплення цього талановитого тепличчанина, він також займається виноградарством (має близько 200 кущів винограду 30 сортів), через брак постійної роботи змушений заробляти деінде. Проте у найближчих планах Юрія Дмитровича є мрія зайнятися художнім різьбярством, створювати ікони та картини на неповторному полотні дерева.


Виставу наших прекрасних майстрів-земляків відкрив перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Ніколайчук, спільно з начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Віктором Прокопенком вручивши подяки та цінні подарунки.


«Молитва за Україну» прозвучала у виконанні керівника народного театру Бджільнянського будинку культури Володимира Загляди. До слова була запрошена наша землячка, вчителька Юрія Березіна Юлія Дмитрівна Копач, яка поділилась спогадами, привітала Юрія Івановича з тим, що його талант потрібен людям, і репрезентувала одну з перших його дитячих робіт із зображенням Олекси Довбуша.


Усі, хто брав слово, відмітили, що Тепличчина багата талантами і прекрасними людьми, які вміють і працювати, і відпочивати, які щиро примножують і бережуть рідні традиції, вболівають душею за рідний край.

Тож варто завітати до виставкової зали районного Будинку культури і відчути Божу благодать, яка йде від чудових робіт наших земляків.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше