Хто на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На черговій сесії депутати районної ради слухали звіти про розвиток культури і профілактику злочинності, дискутували про оплату праці соцпрацівників, розбиралися, кому належать лісосмуги в районі, доходили спільної думки щодо встановлення пам’ятного зна
Понеділок, 07 липня 2014 11:14

Задля вирішення цих та інших питань у п’ятницю, 4 липня 2014 року, районна рада зібрала своїх депутатів та провела пленарне засідання чергової 35 сесії 6 скликання. Традиційно на нього були запрошені голова райдержадміністрації, прокурор району, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, депутати обласної ради, голови селищної та сільських рад, керівники окремих установ та організацій району. Також були присутні представники громадськості та преса.


 

З інформацією про стан використання лісових ресурсів на території району виступив головний лісничий філії КП «Вінницяоблагроліс» Теплицький «Райагроліс» Сергій Доцуленко. За його словами в Теплицькому районі використовується 1456 га лісу, на місці вирубок постійно проводиться відповідне насадження молодих дерев. За попередній 2013 рік було вирублено 13.6 га лісового фонду.

На запитання депутатів , кому належать лісосмуги в районі, виявилось, що 690 га лісосмуг – безгосподарні, до речі, єдині в області. Це трапилось тому, що свого часу не було проголосовано рішення про передачу їх до «Агролісу». Проте, оскільки вони створювалися з меліоративною метою, то логічно було б, аби їх впорядкуванням займалися аграрії. Однак це вимагає відповідного документального оформлення. Голова райради Леонід Габінський пообіцяв спільно з головою адміністрації Василем Романюком вивчити дане питання і винести його на розгляд наступної сесії.


Пропозицію про реалізацію «Облагролісом» деревини, яка вирубується на території нашого району, за пільговими цінами для бюджетних організацій Тепличчини, вніс депутат, директор Кивачівської школи Леонід Вайсбурд. Підтримавши дану пропозицію, апарат районної ради підготує і надішле відповідний запит до обласної ради, оскільки «Облагроліс» є її комунальним підприємством.

Про хід виконання «Програми розвитку культури Тепличчини на 2010-2015 рр.» розповів начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Віктор Прокопенко. Основним питанням для мережі закладів культури до кінця поточного року Віктор Володимирович назвав придбання або поновлення стільців. Також  він озвучив думку про те, що на території кожної сільської ради має бути створена релігійна громада київського патріархату.


Винесене на голосування питання про призначення керівника КЗ «Музею історії та етнографії Тепличчини» закінчилось обранням на цю посаду відповідальної та енергійної людини, яка уже багато років захоплюється старовиною, методиста відділу культури і туризму райдержадміністрації Галини Сафонової.

Начальник районного відділку       міліції Віктор Пірус доповів присутнім про хід виконання «Комплексної програми профілактики злочинності у Теплицькому районі на 2011-2015рр.». Станом на звітний період від громадян Тепличчини надійшло 1028 звернень, слідчим відділом відкрито 262 кримінальні провадження. Серед основних проблем у роботі свого підрозділу Віктор Вікторович назвав малу чисельність особового складу на ту кількість роботи, яка існує, та низьку забезпеченість паливно-мастильними матеріалами.


Депутат районної ради Тетяна Сокотнюк  звернулася із депутатським запитом щодо наслідків проведення реорганізації СЕС в районі. За послугами до СЕС звертається велика кількість мешканців Теплика і сіл. Для того, щоб отримати заключення лабораторії, необхідно отримати квитанцію, оплатити її в банківській установі, здати аналізи, а потім через 3 дні передати документи для відмітки (штампу) у м. Бершадь. Протягом 2-3х тижнів документи передають попутнім транспортом. Це пояснюється тим, що відмітку (штамп) має право поставити лікар з відповідною категорією, який знаходиться лише в м. Бершадь. На думку Тетяни Степанівни, дана ситуація призводить до соціальної напруги в Теплицькому районі, невдоволення людей, подальшого віддалення державних послуг від громадян.

Відтак депутат виступила з пропозицією повернути в Теплицький район СЕС, оптимізувавши її. Запит було включено до порядку денного сесії з подальшим направленням для розгляду в обласну СЕС і Теплицьку райдержадміністрацію.


Задля позитивного вирішення цього питання сесією також було проголосовано доповнити додаток до рішення в розділі звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України новим реченням наступного змісту: «- переглянути питання реформування санітарно-епідеміологічної служби з метою забезпечення в кожному районі надання всіх адміністративних послуг, що надаються міжрайонними санітарно-епідеміологічними службами, в тому числі проведення та оформлення на місці лабораторних досліджень».

Палке обговорення викликало питання винайдення коштів для оплати праці соціальних працівників, які виконували супровід сімей зі складними життєвими обставинами. Дана проблема викликана тим, що з Державного бюджету кошти на оплату праці соцпрацівників не виділятимуться, а місцеві бюджети не в змозі утримувати бодай на 0, 5 ставки такого робітника. Хоча потреба у таких спеціалістах існує чи не в кожній територіальній        громаді.

На засіданні постійної комісії було запропоновано фінансування через субвенцію із сільських рад. З працівниками укладатимуться цивільно-правові угоди на рік. Хоча й тут існують великі ризики: і субвенції можуть не сплачуватись, і люди не зможуть стати на облік у центр зайнятості у разі, якщо сільські ради відмовляться від їхніх послуг.

Через протилежність думок дане питання залишилось без вирішення.


Наостанок на трибуну вийшла мешканка Теплика, представниця громадськості Марія Корнега з пропозицією про встановлення в Теплику пам’ятного знака людям, загиблим в України в результаті останніх подій. Вона зізналася, що зароджувалася ця ідея після загиблих на майдані і пам’ятник мав бути присвяченій Небесній сотні. Сьогодні ж неможливо оминути людські жертви, заплачені за незалежність і мир в Україні, тому потрібно увіковічнити всіх. Депутати одностайно підтримали цю ідею, однак її потрібно доопрацювати і винести більш конкретні пропозиції.

Не оминули своєю увагою депутати і питання пожертвувань на потреби української армії. Заступник голови районної ради Руслан Трамбовецький зачитав лист Бершадського-Теплицького військкомату про прохання у придбанні трьох бронежилетів. У цьому контексті згадали і про Народну самооборону, на рахунку якої реальна допомога і Майдану взимку, і військовослужбовцям та їхнім родинам сьогодні.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше