Хто на сайті

На даний момент 34 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На Вінниччині вшанували пам'ять видатного поета Василя Стуса
П'ятниця, 05 вересня 2014 05:00

 

4 вересня на майдані ім. Василя Стуса біля пам’ятника поету відбулися вересневі Стусівські читання, приурочені Дню пам’яті відомого українського поета-дисидента, нашого видатного земляка, Героя України.

Захід організований Вінницькою ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва за підтримки обласної державної адміністрації та управління культури і туризму облдержадміністрації. Вшанувати пам'ять видатного поета зібралися громадськість міста і області, студентська та учнівська молодь.

З виступами до присутніх звернулись начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк та Олексій Кононенко директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України.\


«Можна провести паралель між життям Василя Стуса та нашим сьогоденням. Переживаючи страшні події, що відбуваються на сході України все частіше спадає на думку велична творчість поета. Найбільше вражає його відвага в боротьбі за справедливість, національне достоїнство й незалежність рідної землі. Своїм полум’яним словом поет піднімав духовну планку свого народу. Символічним є те, що в День Незалежності саме на площі Василя Стуса – вічного борця за справедливість проходило безліч заходів до святкування річниці нашої держави», - наголосила Марія Скрипник звертаючись до присутніх.

Вона наголосила на важливості творчості Василя Стуса не лише в його, але й в нашому сьогоденні: «Ми повинні пам’ятати наших героїв. Адже коли ми будемо пам’ятати та вшановувати своїх героїв, тоді наша країна дійсно буде могутньою та нездоланною державою. Саме підтримка та порозуміння між собою є шляхом до світлого майбутнього нашої Батьківщини».

В свою чергу Михайло Каменюк та Олексій Кононеко звернули увагу присутніх на важливість постаті Василя Стуса для розвитку української літератури та становлення національного духу українського народу.

Окрім того, висловитися мали змогу поети та письменники Вінницької обласної організації Національної.

За коротке життя Василь Стус, поет, член Гельсинської спілки, залишив шість томів творів, більшість з яких було перекладено англійською мовою і опубліковано на Заході. Це поезія європейського рівня.


Понад 20 років Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні на Вінниччині. З року в рік об’єднують вони навколо себе цвіт місцевої інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, учителів, письменників, науковців. У ці дні в бібліотеках області проходять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, влаштовуються книжкові виставки та перегляди літератури.

В ході заходу відбулося традиційне покладання квітів до пам’ятника поету від громадськості та представників влади. Творча молодь Вінниччини та музичні номери у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича презентували поезію Василя Стуса.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше