Хто на сайті

На даний момент 21 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
За місяць вінничани сплатили до державної скарбниці майже 8 млн. грн. військового збору
П'ятниця, 05 вересня 2014 08:15

Мотивації запровадження законодавцями військового збору загальновідомі та зрозумілі. Окремо слід зазначити те, що, напевно вперше в історії поява нового податку не спричинила у суспільстві негативного резонансу - усі свідомі громадяни прагнуть усіляко допомогти державі у скрутні часи.

Механізм його обчислення та сплати викладено у розділі ХХ Податкового кодексу України (підрозділ 10, п.16.1). Платниками збору є безпосередньо громадяни України та іноземці, а функції нарахування, утримання та сплати до бюджету виконують податкові агенти - суб’єкти господарювання, які виплачують їм дохід. Слід вказати, що новий платіж наразі є актуальним предметом для запитань, як у бухгалтерів, так й у громадян. Найчастіші запитання стосуються об’єкту оподаткування, а саме: з якої суми доходів утримується військовий збір.

Отож, Податковим кодексом визначено, що об'єктом оподаткування військовим збором є такі види доходів:

- доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами;

- доходи у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;

- доходи у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Суттєвими факторами при обчисленні військового збору з доходів громадян є наявність трудових відносин з підприємством (якщо йдеться про зарплату або інші виплати та винагороди) або наявність цивільно-правового договору на виконання робіт, послуг (якщо доходи виплачуються фізособам за договорами підряду).
Не оподатковується військовим збором доходи фізичної особи в межах підприємницької діяльності та доходи самозайнятих осіб.
Також законодавством не встановлено окремих пільг чи обмежень максимальної величини доходу з якого справляється військовий збір.

Наприкінці нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України, за ставкою 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше