Хто на сайті

На даний момент 41 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Україна розпочала національний проект «Стіна» на кордоні з Росією
Понеділок, 15 вересня 2014 06:11
За дорученням Президента України Держприкордонслужба підготувала План заходів щодо побудови охорони українсько-російського кордону та адміністративного кордону з АР Крим. Про це заявив на брифінгу речник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко. За його словами, реалізація національного проекту вже розпочалась.

Проект передбачає інженерно-технічне облаштування кордону, відновлення пунктів пропуску та розбудови підрозділів та удосконалення правового регулювання питань охорони кордону.


5 вересня План був затверджений рішенням Кабінету міністрів, а 10 вересня розглядався на розширеному засіданні Уряду. Виконання проекту буде здійснено у два етапи. На першому буде облаштовано ділянки, розташовані поза зоною активних бойових дій – в межах Чернігівської, Сумської, Харківської областей, а також частково Донецької та Луганської; сухопутної ділянки адміністративного кордону з АР Крим; узбережжя Азовського моря, а також по другому рубежу охорони вздовж лінії розмежування. На другому етапі після роззброєння незаконних формувань та поновлення лінії кордону передбачено облаштування решти ділянки в межах Донецької та Луганської областей.


Інженерне облаштування українсько-російського кордону та адміністративного кордону з АР Крим передбачає земляні та бетонні вали, контрольно-слідові смуги, системи оптико-електронного спостереження, сигналізаційні комплекси, рокадні дороги та фортифікаційні споруди для перешкоджання руху автомобільної техніки та осіб. На річковій та морській ділянках – системи оптико-електронного спостереження та висвітлення надводної обстановки, встановлення спостережних веж, комплексних фортифікаційних споруд для унеможливлення висадки десанту.Для підвищення боєздатності прикордонних підрозділів Планом передбачено закупівлю військової техніки, спеціального спорядження, засобів контролю і фіксації правопорушень, завершення формування системи контролю надводної обстановки в Азовському морі тощо. Більшість засобів контролю та техніки буде вітчизняного виробництва.


Проектування робіт буде здійснено Проектним інститутом Міністерства інфраструктури. Фінансування заходів Плану буде здійснюватися за рахунок бюджету, позабюджетних коштів і коштів міжнародної технічної допомоги.

Як наголошують в Держприкордонслужбі, інженерне облаштування кордону є загальнодержавним проектом.

Розпорядженням Уряду передбачено залучити до цих заходів тимчасово непрацююче населення, в т. ч. східних регіонів країни. Відповідне завдання визначено Міністерству соціальної політики.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше