Хто на сайті

На даний момент 51 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Анатолій Олійник: « Для залучення грантових коштів на транскордонне співробітництво нам необхідно напрацювати механізми, зрозумілі для європейських партнерів»
Вівторок, 23 вересня 2014 06:20

На цьому наголосив голова облдержадміністрації 22 вересня під час шопонеділкової апаратної наради, коротко підсумовуючи візит делегації Вінницької області до Ясського повіту Румунії.

 

На запрошення президента Ясської повітової ради делегація з Вінниччини 18 вересня взяла участь у виїзному семінарі Комісії з політики територіальної згуртованості Комітету регіонів Європейського Союзу на тему: «Взаємозв’язок європейських регіонів: територіальні перспективи».

Семінар розглядав питання налагодження взаємозв’язку віддалених регіонів Європейського Союзу з центральними регіонами, тим самим підкреслюючи важливість транспортної інфраструктури як інструменту територіальної єдності. Участь в заході взяли представники міністерств транспорту Франції, Чехії, Іспанії, інших країн.

Голова ОДА поділився враженнями від візиту учасників семінару до Ясського міжнародного аеропорту, який є найбільшим інвестиційним проектом Ясського повіту, особливе захоплення викликала нова злітно-посадкова смуга модернізованого аеропорту, яка будувалась згідно європейських стандартів та найновіших технологій. Вартість реалізації проекту складає 60 млн. євро. Вже зараз, Ясським міжнародним аеропортом щоденно здійснюються рейси в Бухарест, Відень, Рим, Мілан, Тель-Авів, Лондон та інші європейські міста.

«На міжнародному семінарі в Яссах розроблявся механізм співпраці із територіями, суміжними з Європейським союзом. Відбувся обмін думками – яким чином ми повинні орієнтуватись на Захід. Тут важлива наша активна позиція»,- наголосив Анатолій Олійник.
Він зазначив, що на Вінниччині розроблено цілий ряд програм, які б дозволили залучити грантові кошти в тому числі і на транскордонне співробітництво, зокрема, на облаштування прикордонних пунктів області та будівництво сучасного мосту Ямпіль - Касауци між Україною та Молдовою.

 

Анатолій Олійник підкреслив: «Вже з 1 січня 2015 року 100 мільйонів євро залучаємо в область через програму «Україна- Польща» та 10 мільйонів євро через фонд «Україна -Молдова» потрібно лише грамотно розпорядитись коштами, які надаються за інвестиційними програмами. Для цього маємо здійснити ряд організаційних заходів з погодження механізму співпраці з Євросоюзом».

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше