Хто на сайті

На даний момент 20 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Керівниками області підписано партнерську угоду про ІІІ фазу спільного проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
Середа, 01 жовтня 2014 05:03

Офіційне відкриття третьої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) відбулось 30 вересня в приміщенні обласної державної адміністрації. У семінарі «Самоорганізація громад задля покращення умов життя громадян України», присвяченому цій події, взяли участь голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, голова обласної ради Сергій Свитко, спеціаліст з розвитку громад Проекту МРГ Олена Рудич, керівники районних державних адміністрацій та рад, голови сільських/міських рад, ЗМІ, обласні громадські організації.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування, орієнтованого на громади Вінницької області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання , розвиток малого аграрного бізнесу.

 


«Ми достойно завершили другу фазу Проекту, можемо спокійно розпочинати третю»,- акцентував Анатолій Олійник , звертаючись до учасників семінару.

Він зазначив, що протягом I та II фаз Проекту на Вінниччині реалізовано мікропроектів на суму близько 14,5 млн грн, залучено інвестицій на суму майже 6 млн грн, за рахунок співфінансування - внесок місцевих бюджетів на реалізацію проектів становив більш ніж 7 млн грн, кошти громади та населення – 1,5 млн грн.


«Вінниччина – це регіон, відкритий для співробітництва і партнерства в усіх сферах суспільного життя. Ми зацікавлені в налагоджуванні довгострокових відносин з нашими європейськими партнерами. Тому ми всіляко будемо сприяти впровадженню Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»,- запевнив очільник області.

Успішної роботи побажав учасникам семінару голова обласної Ради Сергій Свитко та передав слово Олені Рудич - спеціалісту з розвитку громад Проекту МРГ, яка повідомила про результати впровадження Проекту МРГ II на національному рівні, супроводжуючи свій виступ демонстрацією фільму, підготовленого командою Проекту.

Презентацію результатів втілення на Вінниччині Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) II провів директор департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик.

«Трьохсторонню угоду між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною Радою та Програмою розвитку ООН було укладено 8 липня 2011 року. З 6 районів, що увійшли до основного списку учасників, мікропроекти реалізовані на 100%. Загальна сума освоєних коштів становить майже 5 млн грн, з них: кошти проекту - 1,7 млн грн, кошти бюджетів усіх рівнів майже 2,8 млн грн, кошти населення та спонсорів - 467 тис. грн»,- повідомив посадовець.

За словами Олександра Якубика, область очікує від подальшої співпраці з Проектом у III фазі не тільки збільшення кількості громад – учасниць, але й розвитку нових пріоритетних напрямків фінансування, таких як:

- туристична галузь – “ сільський зелений туризм ”;

- сільськогосподарські виробничі кооперативи;

- інноваційні енергозберігаючі заходи на об'єктах соціальної інфраструктури;


Третя фаза Проекту МРГ, як повідомила Олена Рудич, впроваджуватиметься протягом 2014-2017 років із загальним бюджетом 23,8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).


Тож задля співпраці із проектом МРГ III під час зустрічі була підписана партнерська угода на найближчі 4 роки.

 

Не тільки інвестиції, які надійшли і ще надійдуть в область мають цінність, неоціненним є той досвід, який набувають громади Вінниччини , беручи участь у подібних проектах.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше