Хто на сайті

На даний момент 26 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Молодіжний працівник
Вівторок, 28 жовтня 2014 07:44

Перший етап Всеукраїнської навчальної Програми з такою назвою протягом жовтня – листопада реалізується на терені нашої держави.  Я, маючи прекрасну нагоду брати участь у 3-х денному базовому тренінгу Програми «Молодіжний працівник», який проходив 22-24 жовтня  2014 року у місті Хмельницький, хочу поділитися своїми особистими враженнями про це зібрання молодіжних функціонерів.

 

Якщо говорити про мій шлях до участі у цьому заході, то розпочався він з того, що із мережі інтернет я дізнався про те, що Міністерство молоді та спорту України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та організаційної підтримки Державного інституту сімейної і молодіжної політики ініціюють проведення навчальної програми та оголошують конкурс на участь у базовому тренінгу «Молодіжний працівник». Прагнення новизни, бажання урізноманітнювати форми та напрями роботи з молоддю спонукали мене взяти участь в проекті, виконати всі його умови та стати переможцем при відборі претендентів на участь у базовому тренінгу. Ця перемога надала мені прекрасну можливість отримати нові знання та поділитись досвідом з іншими.

На тренінговий курс до міста Хмельницький завітали 20 державних службовців та членів громадських організацій, діяльність яких спрямована на роботу з молоддю. Вінниччина на заході була представлена  4 учасниками. Окрім мене в тренінгу брали участь начальник відділу з питань молоді, масового спорту, сім’ї, оздоровлення та громадських організацій управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Головатюк, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Хмільницької міської ради Андрій Бялківський та представниця громадської організації «Турклуб «Бідняжка» Ірина Пишна.

Програма тренінгового курсу мала на меті провести навчання фахівців, які працюють з молоддю використовуючи напрацювання європейських програм «Молодіжний працівник». В ході курсу досвідчені тренери познайомили всіх учасників тренінгу з новаціями у молодіжній політиці та донесли до них ідеї 4-х базових модулів: молодіжна політика, проектний менеджмент, соціальне замовлення та персональна компетенція. Захід дав можливість обговорити велику кількість тем, пов’язаних з молодіжною політикою. І головною з обговорювальних тем стало встановлення механізму партнерства між державними установами і неурядовими організаціями у питаннях розв’язання молодіжних проблем.

На тренінговому курсі велику увагу було приділено питанню розвитку особистих компетенцій молодіжного працівника. Тут стало в нагоді ознайомлення з європейським портфоліо молодіжних працівників та з компетенціями, якими повинна володіти людина, що працює з молоддю. Новацією заходу стала його спрямованість на покращення кваліфікаційних і методичних знань молодіжного працівника. Окрім отриманих на тренінгах знань, їх підсумком для мене, як і для всіх учасників заходу стало отримання свідоцтва Міністерство молоді та спорту України, яке підтверджує проходження нами базового тренінгового курсу.

Даний курс є лише початковим етапом започаткованої широкомасштабної Державної Програми «Молодіжний працівник», реалізація якої запланована на декілька років та поділена на 4 етапи. Окрім базового надалі будуть реалізовані спеціалізовані тренінги та тренінг для тренерів. А програма обміну дозволить молодіжним фахівцям відвідати у наступному році Німеччину та познайомитись з німецьким досвідом молодіжної політики.

Моя участь у базовому тренінгу завершена. Вона надала мені прекрасну нагоду отримати нові знання про пріоритети, тенденції та задачі молодіжної політики та практичні інструменти успішного менеджменту проектів. Все це стане великою підмогою у моїй подальшій молодіжній діяльності.

Олександр МИРОНОВ учасник навчальної програми «Молодіжний працівник»,  начальник відділу у справах сім’ї та молоді Теплицької районної державної адміністрації.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше