Хто на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми
Четвер, 30 жовтня 2014 13:17

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента нашої держави, прийнятого ще у 1999 році, відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров'ям, особистими і груповими конфліктами, плануванням сім'ї, з проблемами працевлаштування, професійної і соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя і багатьма іншими. В умовах властивої Україні соціальної динамічності стає гострою проблема правового захисту кожного громадянина, обгрунтування правової доцільності його побутової поведінки, професійної політичної та інших видів діяльності.

День працівника соціальної сфери - професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов'язку, а й за велінням совісті та покликом душі.

Сьогодні в соціальній сфері України працює близько 150 тисяч чоловік. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує. Для багатьох з них слова Івана Франка - «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» - стали сенсом життя.

На території Теплицького району проживає 1345 громадян, які мають статус ветеранів війни, в тому числі 124 – учасників бойових дій, 90 інвалідів війни, 193 –с імей померлих ветеранів війни, 938 – учасників війни, 3240 -ветеранів праці, 3240 - дітей війни, 1564 інвалідів війни, 132 - громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 653 пенсіонерів медицини ,освіти  та культури, 209 багатодітних сімей, в яких проживають 760 дітей. Усі пільговики користуються пільгами, передбаченими чинним законодавством України.

Районним територіальним центром соціального обслуговування на даний час обслуговується 493 одиноких престарілих громадянина. Понад 16 видів різних соціальних послуг надають 49 соціальних робітників у всіх населених пунктах району. У селі Соболівка функціонує відділення постійного проживання на 25 осіб, в якому на сьогодні свій прихисток знайшли 18 осіб старшого віку.

Відповідно до положень районної програми соціального захисту онкохворих, важкохворих та хворих на туберкульоз 43 особам виплачено допомогу на суму 53,2 тис.грн. Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, виплачується 51 людині. Компенсацію по догляду за інвалідом 1 групи або престарілим, який досяг 80 –річного віку одержує 85 осіб. Соціальна допомога на утримання 18 дітей-сиріт, які знаходяться в 6 прийомних сім’ях та в 1 будинку сімейного типу нарахована та виплачена в сумі 466,1 тис.грн.

 

Проводиться відповідна робота з підприємствами різних форм власності щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати працівникам та погашення заборгованості з неї.  У районі проводиться робота по детінізації трудових відносин шляхом посилення контролю за дотриманням законодавства про працю. Впродовж 9 місяців 2014 року при здійсненні рейдових перевірок на підприємствах району виявлено 24 працівники, які працювали без оформлення трудових відносин. В результаті діяльності групи укладено трудові відносини з 21 працівником, з них 6 – оформлення фізичної особи –підприємця.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше