Хто на сайті

На даний момент 31 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Про зміни в антикорупційному законодавстві
Вівторок, 04 листопада 2014 09:37

Протягом вересня-жовтня поточного року Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України було прийнято ряд антикорупційних законодавчих та нормативних актів. Набрав чинності Закон України “Про очищення влади”, який визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації).

Статтею 5 даного Закону визначено, що уповноваженим на забезпечення проведення перевірки є Міністерство юстиції України. Перевірці підлягають достовірність відомостей щодо:

- незастосування заборон, передбачених частинами 3 і 4 статті 1 цього Закону;

- наявності майна (майнових прав) та відповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, поданій особою за минулий рік за формою, що встановлена Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 “Деякі питання реалізації Закону України “Про очищення влади” затверджено порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3і 4 статті 1 даного Закону.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №1025-р “Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України “Про очищення влади” визначено відповідні терміни перевірок в 2014-2016 роках.

Набрав чинності Закон України “Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки”. Кабінетом Міністрів України у тримісячний строк буде розроблено програму щодо реалізації засад Антикорупційної стратегії.

В листопаді поточного року набирає чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів”.

В жовтні поточного року набрав чинності та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності Закон України “Про запобігання корупції”. Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Втратили чинність закони України “Про засади запобігання і протидії корупції” та “Про правила етичної поведінки”.

Також, створюється Національне агентство з питань запобігання корупції - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

25 січня 2015 року набирає чинності Закон України ”Про Національне антикорупційне бюро”, яким створюється державний правоохоронний орган, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, а також запобігання їх вчиненню.

Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року № 808/2014 “Про Національну раду з питань антикорупційної політики” утворено консультативно-дорадчий орган при Президентові України та ліквідовано Національний антикорупційний комітет.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше