Хто на сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На нараді з керівниками сільськогосподарських структур району вирішувалися нагальні питання галузі
Четвер, 06 листопада 2014 11:18
5 листопада 2014 року в приміщені районної державної адміністрації відбулася нарада з керівниками агроформувань Теплицького району під керівництвом голови районної ради Леоніда Габінського, його заступника Руслана Трамбовецького та керівника апарату райдержадміністрації Олександра Щербатюка.

Окрім того на зібранні були присутні: начальник управління агропромислового розвитку РДА Дмитро Зробко, начальник районної податкової служби Галина Трокаль, спеціаліст відділу Держземагентства в нашому районі Ярослав Крамський.

Приводом для зустрічі стала нагальна необхідність у вирішенні низки питань в галузі сільського господарства, зокрема: підведення підсумків польових робіт за 2014 рік; зміни в земельному законодавстві України; питання сплати податку за землю; вузькогалузеві питання – заготівля мінеральних добрив, прогнозування структури посівних площ тощо.

Згідно узагальнених даних управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, представлених його начальником Дмитром Зробком, на даний час в основних господарствах району завершений цикл осінньо-польових робіт. Загальні результати по врожаю виглядають таким чином:

- соняшника зібрано більше 9 тис. тонн, середня врожайність – 31,1 ц/га

- сої зібрано більше 7 тис. тонн, середня врожайність – 18,5 ц/га

- кукурудзи зібрано  більше 12 тис. тонн, середня врожайність – 84,8 ц/га.

За 2014 рік придбано 34 одиниці сільськогосподарської техніки на суму 8,3 млн. грн. ( за 2013 рік – 59 одиниць на 18,3 млн. грн.).

У галузі тваринництва, зокрема відгодівлі свиней, Теплицький район впевнено лідирує в області, вирощуючи більше 12 тисяч поголів’я.

Проте, завершивши збирання цьогорічного врожаю, аграрії мають дбати вже про наступний. На думку Дмитра Васильовича, особливу увагу при цьому слід приділити якості насіння та убезпечення себе від шахрайства.

У зв’язку з подіями на Сході України та анексією Криму в наступному році виникне проблема з мінеральними добривами, оскільки основні заводи-виробники залишилися на окупованих територіях, а ті, що залишилися, не в змозі будуть забезпечити попит на добрива. Тому закупівлю мінеральних добрив потрібно проводити вже сьогодні, не чекаючи весни.

Стосовно прогнозування структури посівних площ на наступний рік Дмитро Зробко наголосив, що до розв’язання цього питання потрібно підійти професійно і мудро, не роблячи акцент на культурах, які виснажують грунт.

Ярослав Крамський, спеціаліст відділу Держземагентства в Теплицькому районі, ознайомлюючи з новим у земельному законодавстві нашої держави, зокрема розповів про перший етап заходів реформування сфери земельних відносин в Україні, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та розширення повноважень місцевих рад. д о к л а д н і ш е

Також прозвучала інформація про те, що розпочато реєстрацію безгосподарних ставків, якими фактично користуються окремі особи без оформлення відповідної документації.

Головний податківець району Галина Трокаль у своєму виступі акцентувала увагу присутніх на необхідності сплати до кінця поточного року податку за оренду землі, з якого складається левова частка доходів до районного бюджету. На даний час ця сума складає більше 2 млн. гривень. Також Галина Іванівна повідомила, що за результатами жовтня поточного року Вінницька область по планових надходженнях до Державного бюджету спрацювала на 202%.

Оскільки нещодавно Україна обирала новий склад Верховної Ради України, то перед аграріями з підсумковими результатами виборів у розрізі Теплицького району виступив керівник апарату РДА Олександр Щербатюк.

Окремим питанням було вирішення організаційних питань стосовно святкування основного свята аграріїв – Дня працівника сільського господарства України.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше