Хто на сайті

На даний момент 16 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Рада Європи долучається до правопросвіти української молоді
Вівторок, 11 листопада 2014 10:06

Розповідь начальника відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації Олександра МИРОНОВА, який взяв участь у Всеукраїнському тренінговому курсі для молодіжних тренерів з прав людини та трансформації конфліктів.

 

Волею долі   я успішно  пройшов відбір серед сімдесяти  претендентів і потрапив до числа 30 фіналістів, яких на початку листопада  було запрошено до участі  у Всеукраїнському тренінговому курсі для молодіжних тренерів з прав людини та  трансформації конфліктів.

Відбір учасників тривав близько місяця, але мій шлях до участі у цьому заході розпочався задовго до цього – ще у 2005 році. Тоді я став учасником українсько-польського проекту «Активні вчителі, активні школи, активне громадянське суспільство». Саме цей перший у моєму житті міжнародний проект допоміг зацікавитись питаннями громадянського суспільства та прав людини. Потім, по завершенні проекту, я використовував усі можливості для того, аби передати особисту зацікавленість даною тематикою молоді, з якою працював і працюю. І робив це у різній формі: вивчаючи з дітьми статті Конвенції ООН про права дитини, започаткувавши та опікуючись всі ці роки проведенням районного правознавчого брейн-рингу «Я маю право», спілкуючись з учнівською молоддю всіх шкіл району під час традиційного профілактичного лекторію «Підліток правовому суспільстві», займаючись патріотичним вихованням дітей і молоді, виконуючи в районі координуючі функції з питань попередження та протидії насильсту в сімї.

У своїй діяльності з правопросвіти молоді я ніколи не залишався без підтримки правозахисних організацій, таких як Вінницька правозахисна група та Українська асоціація Міжнародної амністії,  спільно з якими на Тепличчині було організовано та проведено акцію «Стоп насильству щодо жінок». Маючи  певний досвід та бажання і надалі продовжувати діяльність з даного напрямку, я без вагань долучився до конкурсу в проекті з прав людини.  Жаданим результатом всіх моїх зусиль стало запрошення до Львова на тижневий Всеукраїнський тренінговий курс на основі посібника «Компас» для молодіжних тренерів.

Враження від заходу  перевершили всі мої очікування. Якщо сказати, що я не вагався перед поїздкою, то це буде не зовсім правдиво. Адже на захід в переважній більшості булі відібрані молоді люди  віком до 35 років та й тематика даного зібрання не є основною у моїй професійній діяльності. Наразі мене непокоїв сумнів – чи зможу я на рівних конкурувати, враховуючи мій багаж знань з прав людини, з іншими учасниками тренінгового курсу. Але за п’ять навчальних днів всі ці сумніви вщерть розвіялись, і я виразно відчув те, що не став зайвим на цьому Всеукраїнському святі прав людини.

Чому для мене цей навчальний курс асоціюється зі святом?  Насамперед завдячуючи тому позитиву, який панував на заході всі п’ять днів. А ще, ставши учасником Всеукраїнського заходу з прав людини, який проходив під егідою Молодіжного департаменту Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України за підтримки громадської організації «Центр громадської адвокатури», я мав прекрасну нагоду  перейняти досвід кваліфікованих тренерів Ради Європи з Вірменії, Києва та Харкова, Львова та Луганська. Саме завдячуючи їм, я не лише  ознайомився   з новими методами і формами роботи тренера і мультиплікатора, а й став безпосереднім учасником  майстер – класів з прав людини та вирішення конфліктів, які проводили колеги – учасники тренінгового курсу, представники 14 областей України. Всі ці дні  кардинально змінили моє уявлення про методику донесення до молоді знань з прав людини. І вже по завершенні курсу, я впевнено уявляв себе хоча й початківцем, але в тренерській іпостасі, та розумів, що отримані знання у великій мірі вплинуть на мою фахову компетенцію.

Тренінг став нагодою для ознайомлення з Радою Європи та молодіжними інституціями і програмами цієї організації. Проте найбільше  уваги і часу було, звичайно, приділено  правам людини. Тренери зуміли донести різнобічні аспекти прав людини: форми роботи, актуальні теми та виклики освіти. Головне, що виніс я з цього заходу, так це твердження про те, що насамперед необхідно самому проникнутись тематикою прав людини і  лише тоді буде можливо донести свій досвід до молодого покоління, яке з нашою допомогою зможе зрозуміти значимість прав людини у житті кожного. Адже лише люди, які знають свої права і вміють їх відстоювати, здатні побудувати цивілізоване,  правове  громадянське суспільство.

Окрім знань  всі ми отримали практичні навички з використання у правовиховній роботі з молоддю посібника для молодіжних тренерів з прав людини «Компас». Для мене символічність назви даного посібника полягає у тому, що до компаса, який протягом  багатьох років є головним дороговказом у житті як для мене особисто, так і для моїх вихованців – дітей, які захоплюються спортивним орієнтуванням,  сьогодні додався і впевнено увійшов у моє життя ще один «Компас» - посібник - дороговказ у складному світі прав людини. Завдячуючи цьому прекрасному посібнику та ґрунтовним знанням з його використання, які я отримав під час тренінгового курсу,                 я зможу ще з більшим завзяттям продовжити справу освіти молоді з прав людини.

Розповідаючи про цей всеукраїнський правничий захід, не можу не обмовитись про місто,  в якому він проходив, - Львів. Ми скористались прекрасною нагодою прогулятися центральними вуличками міста, відвідати музеї, смакувати смачну і запашну  каву у знаменитих львівських кав’ярнях, споглядали на прекрасне місто з Високого Замку.  А ще знайшли відпочинок для душі, слухаючи джаз у відомій львівській «Дзизі» та долучившись до Лісової пісні в академічному театрі ім.Леся Курбаса.  Ьакож  всі ми водночас стали фанатами донецького «Шахтаря» під час футбольного матчу на «Арена Львів». Одним словом, Львів  зачарував нас своєю красою і неповторністю.

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше