Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Літературно-мистецьке село Соболівка.
Понеділок, 24 листопада 2014 06:55

Народний аматорський драматичний театр Соболівського сільського Будинку культури (режисер Людмила Терещук) на минулому тижні для жителів села представили премєру пєси Андрія Велисовського «Бувальщина». Незважаючи на холод та дощ, глядачі зібрались і вистава відбулась.

 

Село Соболівка, що в Теплицькому районі, займає значне місце на літературно-мистецькій карті Вінниччини. Тут народилися талановита письменниця-емігрантка Галина Журба та самобутній художник Едуард Руппельт, багато літ записувала пісенні перлини фольклористка Євгенія Тондій.

На сьогодні гордістю Соболівки є чотири народних аматорських колективи: дитячий фольклорний “Цвіт папороті”, жіночий вокальний “Яворина”, камерний хор і драматичний театр.

Жителі пам’ятають ще ті часи, коли на сцені місцеві аматори, як справжні актори, грали такі відомі твори: «97» М.Куліша, «Сині роси» М. Зарудного, «Шлях до щастя» М. Ішкової та інші. Театр неодноразовий учасник обласних, республіканських, всесоюзних оглядів, конкурсів, фестивалів.

Народний аматорський театр створений в 1918 році на чолі з Надією Сидоренко. Розпочавши свою діяльність з вистави «Назар Стодоля» Т. Шевченка. В 1972 році отримали звання «народний». В різні часи колективом керували: Федір Зоровець, Андрій Юхимчук, Тетяна Яценко, Петро Маліцький, Борис Карчевський, Алла Затишняк.

 

Вже  96 років  театр радує глядачів своїми творами, змінюються п’єси, головні герої, виконавці та залишається любов до театру та рідного краю.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше