Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Академія громадянської участі
Середа, 26 листопада 2014 11:58
Саме під такою назвою в місті Ірпінь з 12 по 14 листопада 2014 року пройшов тренінговий курс, реалізований в рамках Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

Особисто мене надзвичайно зацікавила тематика даного заходу та спонукала взяти участь у відборі претендентів.  Шлях до перемоги видався тривалим та кропітким, проте я з самого початку вірив у свій успіх. Тому без вагань виконав усі вимоги двох турів відбору  і наприкінці жовтня отримав повідомлення про включення моєї кандидатури до числа фіналістів «Академії громадянської участі».  Зі 150 претендентів до участі у тренінговому курсі було відібрано 60 учасників, яких у другій декаді листопада 2014 року запросили на І сесію.

Програма тренінгу була цікавою та насиченою, а її головною тематикою став огляд головних постулатів Концепції доброго демократичного врядування на місцевому рівні. Щоб донести до нас приклади втілення даної Концепції в інших країнах Європи, до участі в тренінгу були залучені тренери –експерти  Ради Європи з Франції, Болгарії та Словаччини.

Також неможливо було обійти увагою питання реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Концепція, ризики та законодавчі ініціативи реформи були детально проаналізовані радником Віце-Прем’єр-Міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолієм Ткачуком. До складу моєї групи учасників проекту входило 22 активісти з 8 областей України і всі вони не були просто слухачами курсу, адже кожен учасник мав нагоду презентувати позитивні приклади співпраці з територіальними громадами та запропонувати власне бачення майбутнього місцевого врядування в Україні.

Тренінговий курс відкрив для нас сутність багатьох понять, таких як бенчмаркінг доброго врядування  та його роль  в удосконаленні діяльності органів місцевого врядування.  Ми мали можливість ознайомитись з головними аспектами «Кодексу кращих практик  участі громадськості в процесі прийняття рішень».  Одним словом, програма навчання   допомогла нам зрозуміти, що для кардинальних позитивних змін у громаді насамперед необхідна активність самої громади та її інформованість про діяльність  місцевої влади. Громади лише тоді зможуть стати самодостатніми,  коли всі їх мешканці зрозуміють, що успішною громада стане лише за умови об’єднання   громадян у вирішенні проблем, спільному захисті інтересів та розумінні стратегії розвитку. І одним із головних завдань учасників «Академії громадянської участі» є сприяння покращенню поінформованості місцевих громад у питаннях реформування місцевого самоврядування та вирішення проблем розбудови громад.

Всі учасники І сесії навчальної програми «Академія громадянської участі» отримали нові ґрунтовні знання, які стануть у нагоді при виконанні практичних завдань на міжсесійний період щодо оцінки дотримання органами місцевого самоврядування принципів доброго врядування, результати яких будуть презентовані на наступній сесії проекту у лютому 2015 року.

 

Про участь у І сесії навчальної програми «Академія громадянської участі»  розповів начальник відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації Олександр МИРОНОВ


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше