Хто на сайті

На даний момент 38 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Запалення котлів на твердому паливі у Теплицькому ДНЗ «Сонечко» - ще один приклад впровадження енергоефективності в районі
Четвер, 27 листопада 2014 13:01
З приходом холодів у районі активізувалась робота по забезпеченню об’єктів соціальної сфери теплом. Водночас виконуються й розпорядження уряду стосовно впровадження заходів з енергозбереження. Відтак 26 листопада 2014 року в Теплицькому ДНЗ «Сонечко» було введено в експлуатацію два котли на твердому паливі (дровах) потужністю 100кВт, попередньо заклад опалювався газом.

Дані котли словенського виробництва прості в експлуатації, у Вінницькій області вже існує досвід їх використання. За словами представника підрядника з м. Гайсина, який проводив інструктаж з працівником котельні, ніяких особливостей у роботі котлів немає, єдине правило – сухі дрова. При показнику на котлі 70 градусів, у дитячих кімнатах буде забезпечена температура в 22 градуси.

При запалюванні котлів були присутні представники районної влади – заступник голови районної ради Руслан Трамбовецький, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Щербатюк, селищний голова Григорій Вольський, начальник управління економіки райдержадміністрації Оксана Сторожук.

За даними управління економіки райдержадміністрації до початку опалювального сезону 2014-2015 років планувалося перевести три об’єкти соціальної сфери на альтернативні види палива. Два з них – Росошанський ДНЗ «Ромашка» та згадуваний тут Теплицький ДНЗ «Сонечко» уже обігріваються дровами, а на третьому об’єкті – в Теплицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів найближчим часом також буде завершено роботи по встановленню піролізних котлів на дровах. Уся документація виготовлена і затверджена, затримка за виробником, адже попит на дану продукцію в Україні наразі шалений.

Фінансування двох  об’єктів здійснювалося частково за рахунок участі у проектах ПРООН-ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», певні суми виділялися з бюджетів селищної та сільських рад, а на котли для школи ще й залучалася субвенція з  державного бюджету.

Завдяки участі у проекті ПРООН-ЄС в ДНЗ «Сонечко» також провели реконструкцію теплотраси та заміну 8 вхідних дверей на металопластикові. Тож директор закладу Наталя Задорожна переконана, що діти мерзнути не будуть.

 

За словами керівника апарату райдержадміністрації Олександра Щерба тюка, економія від впровадження цих енергозберігаючих заходів зокрема в Теплику (за умови переведення опалювання ще й Теплицької лікарні планового лікування на альтернативні види палива, яке відбудеться до кінця року) складе 420 тис. м куб.  газу.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше