Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
У районному центрі зайнятості за «круглим столом» говорили про працевлаштування інвалідів
Четвер, 27 листопада 2014 13:02

З метою реалізації рівних прав і можливостей інвалідів та їх соціального захисту, усунення бар'єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, в Теплицькому районному центрі зайнятості 26 листопада відбулося засідання «круглого столу». Зазначене зібрання мало і відповідну тему: «Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – важливий фактор у вирішенні соціальної проблеми зайнятості населення». Обговорити за круглим столом це актуальне питання зібралися представники районного центру зайнятості,  органів районної влади.

Відкрив засідання директор центру Василь Мальона, який зазначив, що інваліди належать до такої категорії людей, яка потребує додаткової уваги від суспільства і від влади. Так, говорячи мовою цифр, протягом 2014 року в районному центрі зайнятості зареєстровано та надано статус 17 особам з інвалідністю. Загалом на обліку у центрі перебувало 36 інвалідів, з них 13 жінок. На професійне навчання з числа інвалідів направлено 3 особи, участь у роботах тимчасового характеру та громадських роботах взяло 6 чоловік та працевлаштовано 11 інвалідів. На даний час на обліку в РЦЗ перебуває 10 осіб з обмеженими  фізичними можливостями.

Проблемним у вирішенні питання працевлаштування інваліда залишається те, що роботодавцями створюється мало робочих місць для таких осіб, особливо для тих, які проживають в сільській місцевості. Крім того, висновки МСЕК щодо видів робіт, показаних певному інваліду, значно зменшують кількість варіантів працевлаштування.

Особливої гостроти питання працевлаштування інвалідів набуло в умовах теперішнього часу, коли із зони бойових дій на Сході країни повертаються тисячі скалічених людей. Учасники «круглого столу» одностайно відмітили, що одним із першочергових завдань влади є усунення перешкод в працевлаштуванні таких осіб та забезпеченні умов для гідного та успішного їх життя.

 

Щодо реалізація положень Законів України "Про зайнятість населення" та "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у стимулюванні роботодавців на створення нових і збереження наявних робочих місць, запобігання масового вивільнення, організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, спрямованих на підвищення рівня працевлаштування безробітних, учасники зібрання були одностайні – це питання потребує координації та спільних зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, служби зайнятості, соціальних партнерів та роботодавців. Тому на завершення заходу його учасниками були прийняті певні рекомендації, спрямовані на вирішення соціальної проблеми зайнятості населення.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше