Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Європейський вибір князя Володимира Великого
Вівторок, 28 липня 2015 07:41

Важко переоцінити роль князя Володимира Великого у розвитку країни, адже він за час свого правління не лише охрестив Київську Русь, а й зробив цю державу найбільшою та наймогутнішою в Європі.

Діяльність князя Київського Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської Русі – держава посіла чільне місце нарівні із сусідами та долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Започатковано зовнішньополітичні відносини  із сусідніми державами: Польщею, Угорщиною, Чехією та Візантією.

            Одним із головних елементів спадку князя Київського Володимира Великого є перетворення ранньої Русі на повноцінну державу, у якій, зокрема, було розпочато карбування власної монети – «златників» і «срібників» - як платіжного засобу та для політичного «маркування» оподаткованої території.

            На цих монетах було викарбуване зображення княжого родового знаку – «тризубу Володимира», - що сьогодні і є Гербом України. Крім монет, знак тризуба міститься на цеглі Десятинної церкви в Києві, на плитках Успенської церкви у Володимирі-Волинському, на цеглі й каменях інших церков, замків, палаців, на посуді, зброї, перснях, медальйонах, печатках, рукописах, знайдених на території сучасної України.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше