Хто на сайті

На даний момент 55 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Довідка про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування впродовж 2015 року
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Районною державною адміністрацією повною мірою забезпечується можливість  реалізації громадянами конституційного права на звернення. Питання розгляду звернень громадян вирішуються у відповідності до Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», які, перш за все, спрямовані на забезпечення конструктивного зв`язку між владою та громадянином, удосконалення роботи із зверненнями громадян, а також на поліпшення якості розгляду звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів, своєчасного реагування на проблемні питання. З цією метою протягом звітного  року було реалізовано комплекс  заходів  методологічного, організаційно -  аналітичного характеру з питань організації роботи із зверненнями  громадян.

На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008, розпорядження голови районної державної адміністрації від 28.02.2008 року № 106 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до районної державної адміністрації», Постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади» вживаються заходи,  які, перш за все, спрямовані на забезпечення:

-          прямого доступу заявників до керівництва райдержадміністрації;

-          поліпшення  та вдосконалення організації особистого прийому громадян в райдержадміністрації;

-          налагодження конструктивного зв’язку між владою та громадянином;

-          поліпшення рівня  якості розгляду звернень громадян;

-          запобігання виникнення необґрунтованих повторних звернень громадян;

-          неухильного дотримання встановленого порядку розгляду звернень;

-          захисту законних прав і інтересів суб’єктів розгляду звернення;

-          організації оперативного реагування на проблемні ситуації;

-          підвищення рівня культури обслуговування заявників;

-          впровадження сучасних методів організації діловодства із зверненнями громадян;

-          рівня відкритості та доступності інформації про стан роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації;

-          продовження практики надання кваліфікованих консультацій безпосередньо під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації та його заступниками через застосування   технології «Skype» із начальниками відділів  та  структурних  підрозділів райдержадміністрації.  

З метою забезпечення  постійного контролю за станом роботи  із зверненнями громадян місцевими органами державної  виконавчої влади та виконання п. 10 діючої  Методики,  питання роботи із зверненнями  громадян розглядалось на розширених засіданнях  колегій районної державної адміністрації, які відбулися 29.01.2015 року та 29.07.2015р., на нарадах – семінарах  з головами, секретарями   селищної  та сільських рад,  начальниками управлінь, відділів, служб  райдержадміністрації, керівниками  підприємств, установ, організацій району, які відбувалися 31.03.2015р.,  11.08.2015 р., на навчаннях з головами,  секретарями  селищної  та  сільських  рад,  які  проходили   з 01.12.2015р. по  08.12.2015р..    

Згідно п.1, 2 вищезазначеної Методики головним спеціалістом по роботі із зверненнями громадян сектору  юридичного та  по роботі із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації, забезпечується  належна реєстрація звернень в комп’ютерній програмі системи «Lotus Notes» - «Звернення громадян», за допомогою якої покращується  та вдосконалюється систематизація, пошук  та аналіз проблемних питань за пропозиціями, заявами і скаргами.

Всі звернення комплектуються  у справи відповідно до вимог діючого законодавства.

На виконання п.3 та п.4 діючої Методики в Теплицькій райдержадміністрації всі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Автори звернень завжди повідомляються про результати розгляду.   Крім того, на виконання Закону України «Про звернення громадян» та Указу  Президента України  від 07.02.2008 року         № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», та п.5 Методики головою райдержадміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень та забезпечення проведення першочергового особистого прийому  жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів  Великої Вітчизняної війни, Героїв України та  учасників АТО.

Відповідно до Методики оцінювання  рівня організації роботи  із зверненнями громадян  в органах виконавчої влади за звітний період  головним спеціалістом по роботі із зверненнями громадян  сектору юридичного та  по роботі  із  зверненнями громадян апарату райдержадміністрації було здійснено 6 перевірок, а саме: у  виконкомах Сокирянської, Кивачівської, Тополівської,  Завадівської, Орлівської та Степанівської сільських  рад.  

За результатами  перевірок  складено відповідні довідки в яких проаналізовано  роботу із зверненнями громадян та викладено певні рекомендації щодо поліпшення їх роботи.

Відповідно  до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», п.1 Указу  Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п.п. 6, 7 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади видано розпорядження голови райдержадміністрації від 02.04.2015 року № 86 «Про затвердження графіків особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації». Графік наглядно оформлений і знаходиться  в зручному для ознайомлення місці в приміщенні райдержадміністрації, надісланий до виконавчих комітетів сільських та селищної рад району, опублікований в районній газеті «Вісті Тепличчини» .

На виконання п.2Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п.12 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади матеріали про роботу із зверненнями систематично розміщуються на веб - сайті райдержадміністрації,  окремою сторінкою розміщена інформація  щодо звернень громадян, а саме:  всі розпорядження  голови  райдержадміністрації на  вказану тематику, графіки  прийомів громадян, аналітичні матеріали та інші  узагальнені відомості про організацію роботи із зверненнями громадян. Вищезгадані  матеріали  опубліковуються  в районній газеті «Вісті Тепличчини» та висвітлюються  по місцевому  радіомовленні.

Відповідно п.8 діючої Методики головою райдержадміністрації прийнято розпорядження  від 26.05.2015 року № 145 «Про функціонування гарячої телефонної лінії  та телефону довіри в райдержадміністрації», затверджено список номерів  телефонів  для  спілкування  громадян району  по телефонному  зв’язку «Гаряча лінія» з відповідальними  працівниками  управлінь, відділів, структурних підрозділів  райдержадміністрації. На протязі 2015 року по даному напрямку  надійшло 4 звернення  від  жительки с. Шиманівка щодо заборгованості  за використання земельної ділянки (паю) одним із агроформувань району, жительку с. Орлівка хвилює питання роботи  реєстраційної служби, жителька смт. Теплик звернулася із скаргою на  роботу контролерів Теплицького УГГ, а  житель с. Велика Мочулка  порушив  питання  щодо  вуличного  освітлення.

Головним спеціалістом по роботі із зверненнями громадян сектору юридичного та  по  роботі  із зверненнями громадян  апарату райдержадміністрації  забезпечується щомісячне  проведення  дня контролю, в рамках якого  здійснюються перевірки стану  виконання  доручень, наданих керівництвом райдержадміністрації її структурним підрозділам та виконкомам сільських рад. Протягом  2015 року розглянуто стан виконання доручень керівництва райдержадміністрації  по 12 зверненнях.

З метою сприяння громадянам у вирішенні за місцем їх проживання питань, з якими вони звертаються до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.02.2008 р. №106 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до райдержадміністрації» утворено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян. Протягом поточного року відбулось 12 засідань комісії:

- 09.02.2015 р. Про розгляд  звернень жителів району    щодо надання їм матеріальної  допомоги  на  лікування (12 громадян ) та  вирішення  соціально – побутових  питань (4 громадян); 

- 03.03.2015 р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (14 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (5 громадян);

- 03.04.2015 р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (8 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (2 громадян);     

- 14.05.2015 р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (5 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (3 громадян);

- 27.05.2015р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (5 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (7 громадян);

            -26.06.2015р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (4 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (5 громадян);       

            - 29.07.2015 р. Про розгляд звернення жителів  району  щодо надання їм матеріальної допомоги  на лікування (7 громадян) та  вирішення  соціально -  побутових питань (1 громадянин);

- 05.08.2015 р. Про розгляд  звернення жительки смт. Теплик      щодо відмови  в наданні   путівки її доньці в республіканський  дитячий  ортопедичний  санаторій  МОЗ України  «Затока»;

- 24.09.2015 р. Про розгляд  звернень  жителів  с. Сокиряни, учасників  АТО щодо  виділення  їм  земельних  ділянок для  ведення  особистого  селянського  господарства;

- 19.10.2015р. Про розгляд  звернення жительки с. Тополівка       щодо надання  їй  соціальної допомоги, як малозабезпеченій  сім»ї та  щодо  пільгового  харчування  дітей  заявниці  в  школі;

- 13.11.2015р. Про розгляд звернення жителів району щодо надання їм  матеріальної допомоги  на  лікування (15 громадян) та вирішення  соціально -  побутових  питань (23 громадяни);

-  23.12.2015р. Про  розгляд звернення жителів  району щодо  надання  їм  матеріальної  допомоги  на  вирішення  соціально  -  побутових  питань (4 громадяни).

Протягом 2015 року райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування одержано 1774  ( в 2014 р.- 1339) звернення, з них 1574 (в 2014 р. – 1200) на особистому прийомі, колективних звернень 53 ( в 2014 р. – 59), повторних  15  (в 2014р.- 9).

            Зі своїми проблемами до райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад звернулись 225  (в 2014р. – 97) учасники війни та бойових дій, 90  (в 2014 р.- 62) багатодітних та одиноких матерів, 88 (в 2014р. – 92) інвалідів, 111 (в 2014р.-119) ветеранів праці, 274 (в 2014р. - 175) дітей війни та 8 (в 2014р. - 6) учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

            Всього у зверненнях громадянами порушено 1870 (в 2014р.- 1386) питань, що на 484 одиниці  більше  проти минулого року.

Протягом 2015 року на адресу районної державної адміністрації надійшло 448 звернень, що в порівнянні з відповідним  періодом 2014 року (243 звернення ) – більше   на 205 одиниць.

Всього районною державною адміністрацією  впродовж  2015 року опрацьовано 154 письмових та 294 звернення отриманих на особистих прийомах керівництвом райдержадміністрації. В цих зверненнях порушено 486 проблемних  питання від 1114 громадян (протягом 2014 року порушено 263 питання від 755 громадян ), тобто спостерігається динаміка збільшення  кількості питань на 223 одиниці.

У Теплицькому районі  постійним «лідером» щодо надходження за територіальною складовою, в абсолютних цифрах або за загальною кількістю  звернень є смт. Теплик. На протязі  2015 року від його мешканців  надійшло 115 звернень, у 2014 році - 88 звернення (збільшення  – 27 одиниць). На другому місці - с. Соболівка: за звітний період від її жителів надійшло 43 звернення, у 2014 році  -21 звернення  (збільшення     - 22 одиниці ). Третє за чисельністю надходжень звернень громадян є с. Велика Мочулка: на протязі 2015 року надійшло  23 звернення,  за відповідний  період 2015  року - 13  звернень (збільшення  – 10 одиниць).

«Лідерство» зазначених  адміністративних одиниць за кількістю звернень громадян в абсолютних одиницях пояснюється, в першу чергу, тим, що  вони входять до найбільш численних за населенням територіальних громад і, відповідно, високим  ступенем гостроти соціально – економічних  та інших проблем.  

При цьому  найменша кількість звернень в абсолютних одиницях надійшла від мешканців сіл: Марківка та Скарженівка (по 1 зверненні).

Такий аналіз визначає райони з підвищеною суспільною занепокоєністю з тих чи інших соціальних, економічних або політичних проблем, виявляє відповідне коло актуальних  питань для жителів  територіальних громад.

У зверненнях громадян, що надійшли на адресу  керівництва  районної державної адміністрації  за звітний період було порушено 486 проблемних питання.

Аналізуючи зміст звернень, слід зазначити, що найбільш актуальними  питаннями 2015 та 2014 років, на які припадає більша половина усіх звернень  є питання:   

Тематичні  групи актуальних питань

2015 рік

2014 рік

Абсолютне відхилення

Соціального захисту

262

126

+136

Аграрної політики  і земельних відносин

94

53

+41

Комунального господарства

32

10

+22

Освіти  та науки

20

14

+6

Охорони  здоров’я

12

8

+4

Забезпечення  дотримання  законності та  охорони   правопорядку

11

4

+7

Праці і заробітної плати

10

9

+1

            Найбільше у зверненнях громадян у 2015 році  порушувалися питання  соціального захисту – 262 одиниці. (53,9% від загальної кількості  питань),  кількість цих питань збільшилась на 136 одиниць.

Питання соціального захисту – це надання матеріальної допомоги на лікування та  вирішення  соціально -  побутових питань, отримання соціальних виплат, субсидій, призначення, перерахунок і виплата пенсій та інше.

Друге місце за кількістю звернень  займають питання  аграрної політики та земельних відносин. Їх кількість у 2015 році становить 94 одиниці або 19,3% від загальної кількості. В порівнянні  із показником  2014 року кількість звернень збільшилась   в абсолютних цифрах на 41 одиницю.

            Як свідчить аналіз  найчастіше піднімаються питання  розрахунків  за здані в оренду  майнові та земельні паї, земельні конфлікти, оформлення та видача документів, що  підтверджують право  власності на земельні ділянки,.

 

            Трійку найбільш поширених груп питань,  що зустрічаються у зверненнях громадян, замикають  питання  комунального господарства – 32 одиниці (6,6% від загальної кількості), в порівнянні із показником  2014 року кількість звернень збільшилась   в абсолютних  цифрах на 22одиниці .

            Питання комунального господарства – це прохання  посприяти  у ремонті місцевих доріг, власного житла, забезпеченні освітлення вулиць .

            28,6  %  від загальної кількості  або 128 звернень  на адресу районної державної адміністрації    склали звернення  від найменш соціально захищених категорій громадян – ветеранів та інвалідів війни і праці, членів багатодітних  сімей, дітей війни, інвалідів та громадяни, які потребують  соціального захисту  та підтримки, особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їхніх  повсякденних запитів та життєвих потреб.  Кількість  громадян  цих категорій, які  звернулися  до районної державної адміністрації протягом 2015 року на 60 одиниць більша   ніж у 2014 році (68 звернень).

            Дана категорія громадян піднімає питання  надання матеріальної допомоги, допомоги на лікування, поліпшення житлових умов, транспортного сполучення з районним центром, призначення і перегляд розміру пенсій, передачу в оренду  земельних та майнових паїв.  

            З метою вирішення  питань, порушених цими  верствами населення,  районною державною адміністрацією  вишукуються  шляхи їх вирішення.

                    Так серед позитивно вирішених питань слід відзначити наступні:

-          надано матеріальну допомогу на лікування 54  громадянам району  на загальну суму 51100 грн.;

-          надано  матеріальну  допомогу  16 громадянам району на  лікування їх важкохворих   дітей на загальну суму 24 000 грн.;

-          надано  матеріальну  допомогу  на  вирішення  соціально – побутових питань 47 учасникам  АТО  на загальну  суму 57 500 грн.;

-          надано  матеріальну  допомогу  на  вирішення  соціально – побутових питань 7  громадянам,  які перемістилися   з  тимчасово  окупованої  території та  районів   проведення АТО на  загальну  суму – 4800 грн.;

-          надано  матеріальну  допомогу  двом  матерям загиблих  учасників  антитерористичної  операції на  загальну  суму 10 000 грн.;

-          дітей  жительки  с. Залужжя, яка є переселенкою  із  тимчасово окупованої  території забезпечено безкоштовним харчування  в Залужській  загальноосвітній  школі  І-ІІ ступенів;

-          Шиманівській  ЗОШ  І –ІІ ступенів  надано  котел  марки  «Універсал»,  який  демонтований  з  котельні  адмінбудинку  райдержадміністрації;

-          жителю  с. Велика  Мочулка учаснику  війни відновлено  роботу  телефонного зв’язку;

-          28 жителям району, які  зверталися,  виплачено  субсидію  для  придбання твердого  палива. 

У 2015 році прослідковується  збільшення   колективних заяв та скарг. Так протягом 2015 року  надійшло 37 (8,3%) колективних звернень, що на 15 звернень більше  ніж у минулому році (22 звернення).

Найчастіше  колективні заяви  надходять від мешканців  сіл району  з питань: щодо  виділення  земельних ділянок для  ведення особистого  селянського господарства, щодо  виділення  землі  під  пасовище,  щодо  протиправного  продовження  договорів  оренди земельних часток (паїв) одним  із  агроформувань  району, щодо  земельних конфліктів, щодо  допомоги із ремонтом вулиць, а  також  щодо  добровільного  об’єднання громад .

Головним спеціалістом  по роботі із зверненнями громадян сектору юридичного  та  по  роботі  із  зверненнями  громадян  апарату Теплицької  райдержадміністрації відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п.9 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади постійно аналізуються та узагальнюються питання, що порушують заявники у зверненнях, особливо повторних. Так,  протягом 2015 року, в райдержадміністрації зафіксовано 6 повторних звернення. Постійними дописувачами  є:  житель с. Мишарівка інвалід ІІ групи, який звертається з проханням забезпечити його  житлом,  а жительку  с. Соболівка турбує  питання  щодо  забезпечення її важкохворої доньки засобами  реабілітації. Незважаючи на те, що звернення всебічно опрацьовувалися, пропонувалися варіанти їх вирішення, надавалися обґрунтовані письмові відповіді, заявники продовжують звертатись .

Від органів влади  вищого рівня керівництвом райдержадміністрації  отримано 149 (в 2014 р.- 86) звернень.

Таким чином, аналіз структури звернень та динаміки  надходжень звернень  громадян  до керівництва  районної державної адміністрації вказує на те, що зміни у кількості та характері  звернень тісно пов’язані  з низкою як суспільно – політичних, так і  соціально -  економічних чинників, які об’єктивно  відображають  ситуацію в районі, характеризують  особливості  стосунків місцевої  влади і територіальних громад  району.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та для надання кваліфікованої консультації під час проведення виїзних  прийомів громадян головою райдержадміністрації та його заступниками запроваджено участь фахівців управлінь, відділів та структурних підрозділів Теплицької районної державної адміністрації.

На виконання вимог пункту  3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 року № 1336 «Про затвердження Порядку інформування громадськості  про результати  роботи  у сфері  протидії корупції» в холі районної державної адміністрації  встановлено стенд «Суспільство  проти корупції», на якому  розміщено  нормативно правові акти, довідкову інформацію, інформацію про корупційні порушення в районі та інше.

Питання роботи із зверненнями громадян  та організації їх особистого прийому  знаходяться під особистим  контролем керівництва районної державної адміністрації.

 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше