Хто на сайті

На даний момент 34 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Про засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

27 лютого 2017 року в приміщенні райдержадміністрації відбулось засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сльоти Юрія Петровича на порядок денний було винесено питання :

 

Про внесення змін до законодавчих актів в частині оплати праці та результати рейдів  робочої групи з вивчення питань легалізації найманої праці у суб’єктів підприємницької діяльності та надання консультацій та роз’яснень.

 

З метою врегулювання ситуації на ринку праці 27 грудня 2016 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» який спрямований на підвищення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, встановлення в країні дієвого контролю у сфері дотримання законодавства про працю та збільшення надходжень до страхових фондів та державного бюджету. Законом, зокрема запроваджено нову методологію визначення мінімальної заробітної плати, як нижчої межі оплати праці, що гарантується державою та мінімальний посадовий оклад встановлюється у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Районною робочою групою, у лютому місяці поточного року проведено відвідування 22 суб’єктів підприємницької діяльності, які розташовані на території Теплицької селищної ради. Під час рейду виявлено 5 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.(магазин»Конфіскат»-2 працівники,магазин «Люкс»-3 працівники)Рекомендовано оформити трудові відносини відповідно до вимог законодавства . Інформацію стосовно магазину «Конфіскат» надіслано Управлінню Держпраці у Вінницькій області для відповідного реагування.

Також проведено протягом січня-лютого поточного року  слідуючі заходи управлінням праці та соціального захисту населення

1.Працівниками відділу праці управління праці та соціального захисту населення проведено протягом січня 2017 року 10 нарад на підприємствах,установах та організаціях району щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-УШ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

На дошці об’яв біля кабінету відділу праці управління праці та соціального захисту населення  висвітлено Тези виступу Міністра соціальної політики Реви А.О. на селекторній нараді з питання підвищення мінімальної заробітної плати від 29.12.16р.

Питання підвищення мінімальної заробітної плати висвітлено на нараді від 20 січня цього року в районній державній адміністрації за участі голови районної райдержадміністрації , голови районної ради ,селищного,сільських голів, начальників управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, керівниками установ та організацій району.

31 січня  2017 року управлінням праці та соціального захисту населення спільно з представниками Управління Держпраці у Вінницькій області проведено семінар –нараду щодо підвищення мінімальної заробітної плати. На нараді були присутні спеціалісти та керівники  85 підприємств,установ та організацій району.

2.Проведено протягом січня поточного року спільно з інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області  вивчення стану оплати праці  в Теплицькому професійному аграрному ліцеї не виявлено недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Виявлено 4 порушення та передано протокол до суду про адміністративне правопорушення за ч.1 ст41 КУпАП та застосовано штрафну санкцію на підприємство в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Проведено протягом лютого вивчення стану запровадження нової методологіі визначення мінімальної заробітної плати, як нижчої межі оплати праці, що гарантується державою та встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року в Територіальному центрі та відділі освіти райдержадміністрації .недотримання мінімальних гарантій не виявлено. Надано консультації та роз’яснення в межах компетенції відділу праці.

 

Легалізація заробітної плати є одним із пріоритетних завдань держави та знаходиться на постійному контролі місцевої виконавчої влади.

Основними завданнями, що стоять перед районною робочою групою це безумовне виконання рішень Уряду  щодо забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців та найманих працівників стосовно офіційного отримання заробітної плати та легальності трудових відносин.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше