Хто на сайті

На даний момент 67 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Про організацію безпечного виконання робіт в агропромисловому комплексі
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

На підприємствах агро­промислового комплексу Вінницької області у першому кварталі 2017 року травмовано 25 працівників, в тому числі 2 із смертельним наслідком. Так при виконанні сільськогосподарських робіт з агрохімікатами, 11 травня 2017 року на полі СТОВ «Агрофірма «Світанок» (Козятинський район) під час підживлення озимої пшениці обприскувачем, при змішуванні мінеральних доб­рив змішувачем, який працював від валу відбору потужностей (ВВП) трактора МТЗ-82, одяг підсобної робітниці Г., 1963 р. н., був захвачений неогородженою частиною ВВП, внаслідок чого жінка отримала тяжкі травми.

З метою попередження виникнення нещасних випадків у агропромисловому виробництві при виконанні всього комплексу сільськогосподарських робіт, до виконання яких залучаються у тому числі велика кількість сезонних працівни­ків, необхідно вжити за­ходів з посилення профілактичної роботи щодо попередження нещасних випад­ків.

Проводячи аналіз виробничого травматизму в агропромисловій галузі за 2016 рік повідомляємо, що за минулий рік на підприємствах агропромислового

комплексу Вінницькій області сталося 68 нещасних випадків, з них 5 із смер­тельними наслідком. При цьому 62 випадки сталися на підприємствах сільсь­кого господарства та переробної промисловості, з них 3 нещасних випадки з смертельним наслідком.

Аналіз матеріалів розслідування свідчить про те, що більшість нещасних випадків трапляється з організаційних причин. Тому основну увагу під час ви­конання всього комплексу сільськогосподарських робіт потрібно звертати увагу на правильну організацію безпечного ведення робіт. Правильна організація безпечного ведення робіт в першу чергу залежить від ефективної роботи поса­дових осіб підприємств, організацій та служб охорони праці всіх рівнів.

Пропонуємо звернути увагу  ке­рівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а та­кож підприємств, що здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна на наступні питання:

- проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

- проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;

- забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

- дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пе­стицидів та агрохімікатів;

- забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнанні елект ростартерним запуском двигуна з кабіни;

- недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та за­стережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;

- дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електро­передач;

- дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше