Хто на сайті

На даний момент 177 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Можливість забою тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення, на бойнях, які знаходяться під державним контролем
Середа, 11 жовтня 2017 14:13

11.10.2017 року, в приміщенні Теплицької  райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу за участю першого заступника голови Теплицької  райдержадміністрації Ю.П.Сльоти,  начальника Теплицького  районного   управління  ГУ   Держпродспоживслужби  у Вінницькій області  В.П.Задорожного, керівників господарств, що займаються вирощуванням та забоєм тварин на тему: «Можливість забою тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення, на бойнях, які знаходяться під державним контролем».

До присутніх була доведена інформація, що з метою виконання пункту 3 Протоколу наради з питань підвищення ефективності діяльності Держпродспоживслужби в частині забезпечення належного державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду), що відбулася 14 вересня під головуванням Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана та у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який діятиме з 4 квітня 2018 року, плануються зміни в законодавстві.

Так, зокрема ст. 34 Забій тварин пропонує абзац перший частина друга викласти в такій редакції: «Забороняється здійснювати забій свійських копитних тварин, диких ссавців, вирощених на фермі відмінних від зайцеподібних, також забій свійської птиці та кролів не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою зазначених тварин в обсязі, що не перевищує трьох голів свійських парнокопитних тварин або інших копитних тварин на тиждень, за умови проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром у порядку затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, а також п’яти голів свійської птиці і кролів на день».

Діюче законодавство поки що дозволяє забивати до трьох голів на день. До речі, на даний час подвірний забій, згідно з ст.34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не заборонений. Однак, це питання в уряді піднімалося не один раз.

На території Теплицького району  зареєстровано два забійні підприємства:

ПП « Наталі» с.Кублич

ФГ «Токарчук В.М.» смт.Теплик,

на  які видано  експлуатаційні дозвола на проведення діяльності пов’язаної з виробництвом м’яса та м’ясних продуктів .

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше