Хто на сайті

На даний момент 13 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
На честь 140-річчя від дня народження видатного композитора, хорові колективи України виконають понад 100 творів Миколи Леонтовича
Вівторок, 05 грудня 2017 14:43

Сьогодні, 5 грудня, під головуванням заступника голови-директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулось засідання оргкомітету з підготовки та проведення в області заходів з відзначення 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича. Адже саме в грудні виповнюється 140 років від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога, майстра хорової мініатюри Миколи Леонтовича.

Відкриваючи засідання організаційного комітету, Ігор Івасюк зауважив: «Фактично вже півтора року тривають заходи, присвячені цьому ювілею. Зокрема, в серпні 2016 року в селі Марківка Теплицького району відкрито меморіальний комплекс біля могили композитора та відреставровано й оновлено музей Миколи Леонтовича. Окрім того, проведено заходи і загальносвітового значення. Зокрема, організовано флешмоб з виконання пісні «Щедрик», до якого долучились більше 50 співочих колективів з 10 країн світу. Проведено  перший міжнародний оперний фестиваль  «ОПЕРАФЕСТ ТУЛЬЧИН», який розпочався виконанням опери Миколи Леонтовича «На  русалчин Великдень». У вересні 2017 року урочисто відкрито пам’ятник у вигляді погруддя видатного композитора біля училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича. Також на Вінниччині започатковано Всеукраїнську премію імені Миколи Леонтовича в галузі культури і мистецтв. І я переконаний, що ця премія матиме успіх і в майбутньому. Таким чином ми підходимо до кульмінаційних заходів з відзначення 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича, які відбудуться 13 грудня».

Так, серед запланованих заходів в день народження митця, в с. Марківка Теплицького району відбудеться покладання квітів до меморіалу та урочисте відкриття діброви Леонтовича. Окрім того, в театрі ім. М. Садовського відбудеться І Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва ім. М. Леонтовича,  у якому візьмуть участь 40 хорових колективів Вінниччини та України, а це понад 1400 учасників.

Впродовж трьох днів вінничани, студентська молодь, шанувальники хорового мистецтва та творчості композитора-земляка матимуть змогу насолодитись мистецтвом хорового співу. У фестивалі візьмуть участь творчі колективи училища та кращі з кращих народні аматорські хори та дитячі хорові колективи Вінниччини. Серед них - славетна хорова капела ім. М. Д. Леонтовича Тульчинського районного будинку культури, академічний хор «Відродження» Теплицького районного будинку культури, дитячі хорові колективи Жмеринської, Вінницьких дитячих музичних шкіл, Хмільницької та Вінницьких шкіл мистецтв, Свято-Преображенського Собору та ін. Ці колективи є найактивнішими учасниками культурно-мистецьких заходів області, вони  неодноразові лауреати  обласних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів хорового мистецтва.

Окрасою фестивальних заходів стануть виступи провідних професійних хорових колективів Вінниці та України: академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, міського академічного камерного хору «Вінниця», камерного хору «Воскресіння» (м.Рівне), камерного хору ім.Д. Бортнянського (м.Чернігів), муніципального камерного хору «Київ» (м.Київ), академічного хору Харківської державної академії культури, хорового колективу Одеської Національної музичної академії, хорового колективу Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Д. Леонтовича та народної хорової капели Бердичівського педагогічного коледжу. 

Отже, програмою І Всеукраїнського фестивалю ім. М.Д.Леонтовича, присвяченого 140-й річниці від дня народження композитора, передбачено: 

 11 грудня 2017 року

11.00 – 13.00 (Вінницьке училище культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича) -урочисте відкриття фестивалю, виступ дитячих хорів та студентських хорових колективів Вінниччини. 

12 грудня 2017 року

10.00 – 16.00 (Вінницьке училище культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича) – виступи народних аматорських хорів області та провідних хорових колективів України.

17.00-19.00 (Вінницьке училище культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича)- концерт хорових колективів м.Харкова та м.Одеси. 

13 грудня 2017 року

12.00-13.00 (Вінницький Спасо-Преображенський Собор) – Літургія М.Д.Леонтовича у виконанні Камерного хору ім.Д.Бортнянського (м.Чернігів).

15.00-17.00 (Вінницький академічний український музично-драматичний театр ім.М.Садовського) – Гала-концерт за участю провідних хорових колективів Вінниччини та України. 

Загалом, впродовж 11-13 грудня в рамках проведення фестивальних заходів у виконанні хорових колективів Вінниччини та України прозвучить понад 100 творів Миколи Леонтовича.


 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше