Хто на сайті

На даний момент 61 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Про засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення
Середа, 06 грудня 2017 06:49

       5 грудня  2017 року відбулось засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сльоти Юрія Петровича.

На порядок денний було винесено питання :

1.Щодо включення  до відповідних статей бюджету на 2018 рік коштів для забезпечення виплати заробітної плати в розмірі не менше мінімальної працівникам бюджетних установ.

На  виконання заходів щодо легалізації заробітної плати та згідно листа гайсинського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Вінницької області (№1653/09-31/04 від 17.11.2017р.було проведено співбесіди з керівниками підприємств згідно листа та встановлено:

 1.Територіальний центр соціального обслуговування Теплицького району Вінницької області повідомляє щодо кількості працівників, зайнятих неповний робочий день.

            Так, у вересні 2017 року із 63 працівників територіального центру працюють на неповний робочий день 20 осіб, із них 4 - зовнішні сумісники. В Додатку 4 Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування позначка внесена у 36-ти випадках в зв’язку з тим, що вона проставляється не 1 раз по особі, а в кожному рядку виплат такої особи.

У грудні 2016 року із 64 працівників територіального центру працювали на неповний робочий день також 20 осіб, із них 4 - зовнішні сумісники.

При збільшенні фонду оплати праці, з метою недопущення «зрівнялівки» в її розмірах, буде забезпечена в межах фонду оплати праці диференціація заробітної плати працівникам, які отримують її на рівні МЗП за рахунок доплат, надбавок, премій в залежності від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників та результатів її праці. 

2.Відділ культури і туризму Теплицької РДА  проінформував ,що згідно звіту до ПФ по Теплицькому РВК і туризму РДА за вересень місяць 2017р. кількість застрахованих осіб складає 125 чоловік, а на грудень 2017р. кількість застрахованих осіб складає 136 чол.  За період з 1.01.2017 по 1.09.2017р. було звільнено 8 чоловік. 3 чоловіки оператори котельні сезонні    працівники  працюють  з 15.10.2016 по 18.04.2017р.

              Застраховані особи з позначкою «неповний робочий час» з 12.2016-27чол. застрахованих осіб, а на 09.2017р.-41чол. застрахованих осіб в зв’язку з тим, що згідно штатних розписів підрозділів Районного відділу культури  і туризму РДА по Районному відділу культури-4штатних одиниць на неповну зайнятість,  по сільських клубах-46 штатних одиниць на неповну зайнятість, Бібліотеки село-15штатних одиниць на неповну зайнятість. Бібліотеки село-2,5 штатних одиниць згідно наказу № 6 від 1.02.2017  «Про реорганізацію  культури» в  зв’язку з недостатнім бюджетним фінансуванням та необхідністю забезпечення усіх населених пунктів закладами культури.

3. КЗ «Теплицький РМЦ ПМСД» проінформував про слідуюче:

   кількість застрахованих осіб в яких заробітна плата менше мінімальної за вересень 2017 р. (43 працівники) в порівняні з груднем 2016 р.(26 працівників) збільшилась за рахунок  таких  складових:

 -  в вересні працювало дві (додатково відносно грудня) застраховані  особи зовнішніх  сумісників;

  - в вересні дві особи працювало з неповною зайнятістю, які переводяться на повний робочий час на період опалювального сезону;

 - основна частина збільшення кількості застрахованих осіб з заробітною платою меншою за мінімальну  виникла за рахунок того, що частина працівників комунального закладу перебували в відпустках без збереження заробітної плати, хворіли, перебувала в щорічних відпустках, що для працівників 1-7 тарифних розрядів, заробітна плата яких в 2016 році складалась тільки із посадових окладів, сумарно в розрахунку за рік при індексації на коефіцієнт підвищення посадових окладів становила менше мінімальної заробітної плати.

4.Відділ освіти проінформував,що з 01.01.2017р. згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 29.12.2016р. «Про передачу на фінансування із районного бюджету дошкільних навчальних закладів» № 608 було переведено в оперативне управління відділу освіти 26 дошкільних навчальних закладів району з загальною кількістю працюючих 199 чоловік ,з них 30 працівників з неповною ставкою навантаження.

 

2.Про результати рейдів робочої групи з вивчення питань легалізації найманої праці у суб’єктів підприємницької діяльності та надання консультацій та роз’яснень.

Районною робочою групою проведено 1.12.2017р. рейдове відвідування  суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність на території «Центрального ринку»(п’ятниця) та щоденного ринку «Центральний» в смт.Теплик Теплицького району .Під час рейду надано роз’яснення щодо необхідності оформити  підприємницьку діяльність та сплачувати відповідні податки 15 особам , що здійснюють торгівлю на ринку.

Рекомендовано:

          Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації:

    - провести  в січні  місяці 2018 року вивчення стану оплати праці в відділі освіти Теплицької РДА,відділі культури та туризму Теплицької РДА, територіальному центрі соц. обслуговування Теплицького району .

  - проводити інформаційну роботу серед населення та роботодавців в частині роз’яснення положень трудового законодавства;

- тримати на контролі питання оформлення трудових відносин у ФОП де були виявлені  порушення після проведення рейду.

Теплицькому відділенню Гайсинської ОДПІ після подання декларацій фізичними особами підприємцями підготувати аналіз зазначених ними сум.

Членам районної робочої групи з метою запобігання «тіньової» зайнятості проводити рейдові огляди ФОП ,торгових ,точок, закладів харчування та ін. на території району .

 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше