Хто на сайті

На даний момент 20 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
2017 рік - рік викликів і конкретних справ: Активний розвиток фестивального руху на Вінниччині та відзначення 140-річчя з дня народження М.Леонтовича
Середа, 10 січня 2018 11:05

Впродовж 2017 року Вінниччина активно розвивалася й у культурній сфері. Наприклад, для популяризації оперного жанру у м. Тульчин відбувся I Міжнародний OPENAIR ФЕСТИВАЛЬ «OPERAFESTTULCHIN», який пройшов з великим успіхом та в якому взяли участь 5 хорових колективів, симфонічні оркестри та окремі солісти з України, Польщі, Німеччини, Італії, Австрії та Південної Кореї. А також диригенти з чотирьох країн, в тому числі Герой України, народний артист України, композитор Мирослав Скорик. Відвідали фестиваль понад 15 тисяч глядачів.

Серед інших важливих культурних подій 2017-го - відкриття погруддя М.Д.Леонтовича біля училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича та діброви Леонтовича до 140-річчя з дня народження М.Леонтовича та проведення першого Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». В якому взяли участь зразкові та народні аматорські хорові колективи, загальною кількістю понад 1400 чоловік. У їх виконанні прозвучали  більше 100 оригінальних самобутніх хорових композицій великого композитора.

Минулого року до 140-річчя з дня народження М.Леонтовича також було започатковано  Всеукраїнську премію присвячену його імені в галузі культури і мистецтв, якою передбачено фінансування із обласного бюджету - 20 тисяч гривень.

На Вінниччині відбувся флешмоб за участю 10 хорових колективів закладів освіти і культури України, загальною кількістю близько 2000 чоловік, які одночасно виконали всесвітньо відомий твір «Щедрик» М.Леонтовича, що було зафіксовано Книгою рекордів України. Крім того, відбулась наймасовіша музична естафета - флешмоб по виконанню пісні Щедрик, розпочата Назарієм Давидовським, яка за 76 днів облетіла понад півсотні міст у десяти країнах світу.

Не менш важливою подією для Вінницької області стало створення нового симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії.