Хто на сайті

На даний момент 80 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
2017 рік - рік викликів і конкретних справ: Активний розвиток фестивального руху на Вінниччині та відзначення 140-річчя з дня народження М.Леонтовича
Середа, 10 січня 2018 11:05

Впродовж 2017 року Вінниччина активно розвивалася й у культурній сфері. Наприклад, для популяризації оперного жанру у м. Тульчин відбувся I Міжнародний OPENAIR ФЕСТИВАЛЬ «OPERAFESTTULCHIN», який пройшов з великим успіхом та в якому взяли участь 5 хорових колективів, симфонічні оркестри та окремі солісти з України, Польщі, Німеччини, Італії, Австрії та Південної Кореї. А також диригенти з чотирьох країн, в тому числі Герой України, народний артист України, композитор Мирослав Скорик. Відвідали фестиваль понад 15 тисяч глядачів.

Серед інших важливих культурних подій 2017-го - відкриття погруддя М.Д.Леонтовича біля училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича та діброви Леонтовича до 140-річчя з дня народження М.Леонтовича та проведення першого Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». В якому взяли участь зразкові та народні аматорські хорові колективи, загальною кількістю понад 1400 чоловік. У їх виконанні прозвучали  більше 100 оригінальних самобутніх хорових композицій великого композитора.

Минулого року до 140-річчя з дня народження М.Леонтовича також було започатковано  Всеукраїнську премію присвячену його імені в галузі культури і мистецтв, якою передбачено фінансування із обласного бюджету - 20 тисяч гривень.

На Вінниччині відбувся флешмоб за участю 10 хорових колективів закладів освіти і культури України, загальною кількістю близько 2000 чоловік, які одночасно виконали всесвітньо відомий твір «Щедрик» М.Леонтовича, що було зафіксовано Книгою рекордів України. Крім того, відбулась наймасовіша музична естафета - флешмоб по виконанню пісні Щедрик, розпочата Назарієм Давидовським, яка за 76 днів облетіла понад півсотні міст у десяти країнах світу.

Не менш важливою подією для Вінницької області стало створення нового симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше