Хто на сайті

На даний момент 29 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Найцінніший скарб багатої та щедрої Теплицької землі є її таланти
Понеділок, 12 лютого 2018 08:35

Багато талановитих людей народилося у мальовничому селі Соболівка. Серед них - жінка, людина нелегкої творчої долі, що вміла цінувати в людях добро, талант, натхнення, відданість справі - Євгенія Давидівна Тондій.

   Вона збирала думи, приказки, прислів'я, пісні, загадки аби зберегти світлі образи минулого, відкрити нащадкам духовний світ пращурів, які завжди прагнули волі, щастя і краси. Особливо близькими були їй ліричні пісні, наповнені щирими почуттями. Класична поезія народного життя, вірувань, обрядів.

   Саме 8 лютого 2018 року у Соболівському СБК відбулась бесіда - спомин з нагоди 100-річчя від дня народження відомої фольклористки Євгенії Давидівни Тондій (08.02.1918р.н).

   Слухачів ознайомили з життєвим та творчим шляхом фольклористки. Також мали змогу побачити виставку з фото, яку підготувала Вінжицька А.В., бібліотекар, почерпнути для себе частинку історії свого краю.

   Євгенія Тондій палко любила українську пісню. Вона створила жіночий вокальний ансамбль "Українка", який став дипломантом першого Всесоюзного огляду народної творчості. Тому на заході пролунала пісня "Душа без пісні, що птаха без крила" , яка присвячена саме Є.Тондій, у виконанні ансамблю української пісні , що унаслідував назву її тодішнього ансамблю "Українка".

   Цей захід дав можливість донести до слухачів частинку культурної спадщини нашого села і прищепити любов до народної творчості.

   Ми пишаємось нашими співучими солов'ями, одним із яких була фольклористка Євгенія Давидівна Тондій. 

 

\ 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше