Хто на сайті

На даний момент 60 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

27 березня 2018 року в райдержадміністрації відбулось засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Провела  засідання голова райдержадміністрації,голова районної координаційної ради  Людмила Марцин  на розгляд засідання було винесено слідуючі питання.:

 1. Звіт представника фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за проведену в 2017році роботу в Теплицькому районі.

 

2. Аналіз стану виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах, установах та організаціях району.

 

3.Про роботу служб з охорони праці району з профілактики травматизму невиробничого характеру протягом 2017 року .

 

Звіт представника фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за проведену в 2017 році роботу в Теплицькому районі.

 

Лещенко Володимир Петрович 

Начальник відділення ВД ФССНВ

у Гайсинському район

 

Відділенням ВД ФССНВ у Гайсинському районі  постійно проводиться цілеспрямована робота у сфері профілактики виробничого травматизму та професійної  захворюваності у тісній співпраці з місцевими органами влади профспілками, роботодавцями відділами Держпраці у Гайсинському та  Теплицькому районах. Відповідно до ст.9 Закону України « Про охорону праці» одним із основних завдань страхування від нещасного випадку є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншими випадками загрози здоров’ю викликаних  умовами праці.

            Протягом 2017 року на території відділення сталось  8 нещасних випадків на виробництві,  (у Гайсинському районі – 7, у Теплицькому – 1) ,  з них 2 не пов’язаних із виробництвом в Гайсинському районі, з випадком смерті на виробництві по причині незадовільного стану здоров’я. З усіх зареєстрованих в 2017 р., випадків пов’язаних із виробництвом було - 6 (в 2016 – 7, в 2015-4, 2014 – 9), із них із смертельними наслідками пов’язаними з виробництвом  не було ( в 2016 році – 0;  2015-0;  2014 – 2; ). В розрізі районів виробничий травматизм розподілився: - 5 нещасних випадки  в Гайсинському районі (4-2016 , 3-2015,  5 – 2014р., ) та 1 випадок  в Теплицькому району (3-2016р., 1-2015р. , 4 - 2014 р. )  В 2017 р., як і в попередні 5 років,  професійних захворювань зареєстровано не було.

            В 2017 році до відділення по 6 потерпілих зараховано лікарняних листів на 293  дні  непрацездатності (у 2016 р. – по 6 потерпілих 213 днів.) . В цілому по відділенню Кт склав 48,8 ( 2016р.-30,7; 2015р.-22; 2014 р. – 43,44;  ) ,  а Кч= 0,44 ( 2016-0,57;2015р.-0,19: 2014 р. – 0.62;  ). В розрізі районів: Гайсин Кт –56,6 ( 2016р.-29;2015р.-8; 2014 р. – 51,0;  ), Кч – 0,51( 2016р.-0,4; 2015р.-0,19; 2014 р. – 0,49;  ); Теплик – Кт – 10 ( 2016р.-32,3;2015р.-50; 2014 р. – 34,0), Кч – 0,25( 2016р.-0,73;2015р.-0,2; 2014 р. – 0,9;)

У 2017 році значно збільшився  виробничий травматизм в відділі освіти: 2 випадки проти 0 у 2016 році. Також збільшився  виробничий травматизм в комунальному господарстві 2 випадки проти 1 в 2016р. В 2017 році зареєстровано по 1 випадку на виробництві та агропромисловому комплексі.

            Основними причинами настання нещасних випадків були:  порушення технологічного процесу ,створення небезпечної ситуації самими потерпілими, не виконання вимог інструкції з охорони праці . Супутніми причинами було визнано: не виконання посадовими особами своїх обов’язків. Тобто: за умови виконання посадовими особами покладених на них обов’язків по забезпеченню належної організації праці на робочих місцях та належного виконання самими працівниками дорученої роботи,  можна було б уникнути 75 % нещасних випадків.

 Обліковані у відділенні нещасні випадки не пов’язані з виробництвом- 2 ,(  обидва з випадком смерті на виробництві, сталися із-за незадовільного стану здоров'я потерпілого ), що свідчить про низьку якість проведення медичних оглядів.

нещасні випадки сталися із-за необережності самих потерпілих.

По подіях, що призвели до настання нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, маємо наступне:

     - 2  (33, 3%) падіння потерпілих під час пересування ;

-  2 (33,3 %)  ушкодження в наслідок падіння, обвалення предметів;

     -  1 (16,7%)  дорожньо - транспортна пригода;                 

     - 1 (16,7%) порушення технологічного процесу;                                                                                                                                      

            Працівники відділення прийняли участь у роботі комісії з розслідування 8 нещасних випадків на виробництві та перевірено ще 10 повідомлень про виробничий травматизм, за результатами цих перевірок роботодавцям надано відповідні консультації.

            Працівники відділення систематично проводять із роботодавцями роз’яснювальну роботу щодо запобігання настанню нещасних випадків та професійних захворювань.

            Так в 2017 році перевірки стану умов праці та профілактичної роботи на підприємствах ,в зв’язку з  введенням в державі обмеження на моніторингову політику проводились за наслідками настання нещасних випадків на виробництві та на клопотання роботодавців.

 

            В 2017 році працівники відділення з метою профілактики нещасних випадків на виробництві, поліпшення умов праці та виробничої дисципліни прийняли участь в 59 семінарах, нарадах, які проводились державними органами влади із роботодавцями, та в проведенні координаційних рад з безпечної життєдіяльності місцевих РДА, проведення виробничих нарад на підприємствах з їх працівниками. Прийнято участь у роботі  69 комісій управління АПР, РДА, підприємств ТОВ «ПК «Зоря Поділля», ГФ ПрАТ «Зернопродукт МХП», ДП « Гайсинський спиртовий завод» з навчання і перевірки знань з охорони праці . За рахунок Фонду у 2017  навчання не проводилось через  відсутність коштів.

            На 64 ( 2016р. -24; 2015р.-55, 2014 р. - 28, ) підприємствах Гайсинського та Теплицького районів працівники відділення прийняли участь у розробці  системи управління охороною праці на цих підприємствах. Це сприяло тому, що на цих підприємствах на цей час проводяться роботи по впровадженню на них елементів СУОП (нормативно-правових актів з охорони праці цих підприємств: положень, інструкцій, ініціація проведення атестацій робочих місць за умовами праці, проведення відповідних випробувань та опосвідчень об’єктів, машин та устаткування підвищеної небезпеки, отримання дозволів на їх експлуатацію та виконання робіт підвищеної небезпеки, правильне ведення реєстраційно-облікових документів тощо).

            Страхувальникам постійно надаються консультації у питаннях формування особових справ потерпілих, документів по розслідуванню нещасних випадків, забезпечення заходів щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці на виробництвах, інших правових питань щодо діяльності СУОП на виробництві, в 2017 році за такими консультаціями до відділення зверталось 13 підприємств ( 2016 р. – 6). На 10 підприємствах працівники відділення прийняли участь у розробці  та затвердженні 14 нормативних  акти з охорони праці (надано зразки типових галузевих документів) (2016 р. – 22 підприємства, 24 акти).                                                                У2017 році  на придбання та розповсюдження навчальної та агітаційної   літератури, плакатів та знаків безпеки, за рахунок  Фонду коштів не виділялося.

Завжди при зустрічах звертаємо увагу роботодавців на необхідність  впроваджування заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників ,проведення на підприємствах своєчасного та якісного навчання з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки ,їх професійну підготовку до робіт    за професією , підготовку адміністративно-технічного персоналу до виконання  функціональних обов’язків з питань охорони праці ,здійснення систематичного  контролю за виконанням працівниками вимог безпеки та інструкцій  з охорони праці на всіх рівнях адміністративного управління.   

 

2.Аналіз стану виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах, установах та організаціях району.

Мазур

Наталія Анатоліївна

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у  Вінницькій області  

Управління Держпраці у Вінницькій повідомляє, що на підприємствах агропромислового комплексу України у 2017 році травмовано  121 особу, в тому числі 9 із смертельним наслідком.

За два місяці 2018 року травмовано 29 осіб, в тому числі 1 із смертельним наслідком.

На підприємствах агропромислового комплексу  Теплицького району протягом 2017 року та за два місяці 2018 року нещасних випадків не було. 

Аналіз матеріалів розслідування свідчить про те, що більшість нещасних  випадків трапляється з організаційних причин. Тому основну увагу під час виконання всього комплексу сільськогосподарських робіт потрібно звертати на правильну організацію безпечного ведення робіт. Правильна організація безпечного ведення робіт в першу чергу залежить від ефективної роботи служб охорони праці всіх рівнів.

З метою попередження виникнення нещасних випадків у агропромисловому виробництві під час проведення комплексу сільськогосподарських робіт, до виконання яких залучаються у тому числі велика кількість сезонних працівників, Управління Держпраці у Вінницькій області проводить комплекс заходів з посилення державного контролю та профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків у агропромисловому виробництві.

Так в 2017 році інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області проведено 7 планових перевірок підприємств агропромислового комплексу та соціально культурної сфери Теплицького району (Відділ освіти Теплицької РДА, КЗ «Теплицький ЦПМСД», Теплицький професійний аграрний ліцей Вінницької області, Теплицька лікарня планового лікування, ТОВ «Кам’янецьке Агро», ТОВ «Рубін», Теплицька філія ПрАТ «Зернопродукт МХП»).

В ході проведених перевірок встановлено, що керівниками підприємств проводиться певна робота щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці, разом з тим було виявлено ряд порушень нормативно – правових актів з охорони праці:

Роботодавці не отримали дозвіл в Управлінні Держпраці  у Вінницькій області на виконання робіт підвищеної небезпеки (зберігання та переробка зерна, зварювальні, газополум’яні роботи) та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Здійснюється виконання робіт на висоті без подання роботодавцями декларації матеріально – технічної бази підприємств до Управління Держпраці у Вінницькій області, а також допуск працівників до цих робіт без проведення їм навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Допускаються до робіт з підвищеною небезпекою працівники, які не пройшли навчання, інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці.

Не в повному обсязі забезпечуються працівники спецодягом спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Не приводиться у відповідність вимогам нормативно – правових актів документація з охорони праці (не розроблені відповідні положення, інструкції, і т.п.).

Не призначаються відповідальні особи за конкретне ведення робіт з підвищеною небезпекою.

Не проводиться технічні огляди вантажопідіймальних машин і механізмів.

Допускається до експлуатації виробниче обладнання без захисних огороджень небезпечних зон (токарно – гвинторізні верстати, свердлильні верстати, заточувальні верстати, зернонавантажувачі, зерноочисні комплекси).

Допускається до експлуатації  електрозварювального обладнання з порушеною ізоляцією електрозварювальних проводів та використовуються саморобні електродотримачі.

В незадовільному стані зберігаються, транспортуються та експлуатуються посудини що працюють під тиском.

На сьогоднішній день Управлінням Держпраці у Вінницькій області отримано відповіді щодо усунення виявлених порушень з перевірених суб’єктів господарювання.

На підставі вищезазначеного знову звертаю Вашу увагу на важливість організації ефективної роботи служб охорони праці, які відповідно до повноважень мають здійснювати контроль за правильною і безпечною організацією виконання робіт на місцях.

 

3. Про роботу служб з охорони праці району з профілактики травматизму невиробничого характеру протягом 2017 року .

Головатюк Лариса Олександрівна

Начальник відділу праці УПСЗН Теплицької районної державної адміністрації

Конституція України закріпила право громадян на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності. Основним об'єктом правового захисту в ній є людина як найвища соціальна цінність, її права і свободи, гарантії їх реалізації. Охорона здоров'я - один з пріоритетних напрямів державної діяльності та національної політики. Держава формує політику охорони здоров'я та забезпечує її реалізацію, використовуючи світовий досвід роботи з поліпшення умов і безпеки праці. Гарантування безпечних умов праці, ліквідація професійних захворювань і виробничого травматизму, усунення шкідливих факторів є однією з головних турбот Української держави.

В районі здійснюються заходи направлені на упорядкування системи управління з питань профілактики травматизму невиробничого характеру ,проводиться аналіз стану і причин травматизму невиробничого характеру, його соціально-економічних наслідків, а також розробляються профілактичні заходи щодо запобігання виникненню нещасних випадків невиробничого характеру. Здійснюється щоквартально моніторинг стану травматизму невиробничого характеру. Забезпечується розгляд на засіданнях районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення стану невиробничого травматизму, з’ясовуються причини його виникнення, визначаються недоліки дій щодо їх усунення.

Управлінням праці та соціального захисту населення забезпечено координацію діяльності  структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо вирішення головних завдань в сфері охорони праці шляхом проведення нарад ,протягом 2017 року- 117 (протягом 2016 року – 125, протягом 2015 року-123,протягом 2014 року-41), проведено протягом 2017 року 4 засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення та 1 засідання круглого столу з нагоди проведення Тижня охорони праці .

Протягом 2017 року управлінням праці та соціального захисту населення проведено вивчення стану охорони праці та атестації робочих місць на 70 підприємствах, установах та організаціях району.

Протягом звітного періоду  проведено чергове навчання 285 посадових осіб з питань охорони праці, охорони праці в сільському господарстві, електробезпеки.

Протягом звітного періоду  проведено атестацію на 82 підприємствах, установах та організаціях району. Атестовано за умовами праці 784 робочих місця, підтверджено право на пільгову пенсію на 44 робочих місцях, підтверджено право на додаткову відпустку на 689 робочих місцях.

 Непроведення атестації робочих місць тягне за собою незаконне призначення пільг і компенсацій або ж, навпаки, безпідставне позбавлення відповідних прав працівників, зайнятих у несприятливих умовах праці. При цьому підприємствами не виконуються в повному обсязі заходи щодо приведення робочих місць у відповідність до діючих нормативних актів про охорону праці. Все це спричиняє загострення з кожним роком як проблеми поліпшення умов праці на виробництві, так і проблеми соціального захисту працівників зайнятих у цих умовах. Тому роботодавцям необхідно впроваджувати заходи з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, проведення на підприємствах своєчасного та якісного навчання з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки, їх професійну підготовку до робіт за професією, підготовку адміністративно-технічного персоналу до виконання  функціональних обов’язків з питань охорони праці, здійснення систематичного контролю за виконанням працівниками вимог безпеки та інструкцій з охорони праці на всіх рівнях адміністративного управління.

Інформація щодо питань які належать до компетенції відділу праці управління праці та соціального захисту населення висвітлюється постійно на веб-сайті райдержадміністрації та в розділі «Охорона праці та промислова безпека» по місцевому радіо. Протягом 2017 року висвітлено 56 інформацій,з них 7-по місцевому радіомовленню ,(протягом  2016 року висвітлено 54 інформації)

Відділом містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури райдержадміністрації здійснено організаційні заходи щодо попередження невиробничого травматизму серед населення району.

            Так, відповідно до п.16 плану заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років, затверджених розпорядженням голови райдержадміністрації від 21.04.2017 року № 125 щодо вжиття організаційних та практичних заходів для очищення покрівель будівель, доріг, проходів від снігу, в період сильних снігопадів, ожеледі, відповідальними виконавцями зазначених заходів є відділи та управління райдержадміністрації: відділ  містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури (Коновалюк А.В..), праці та соціального захисту населення (Чех О.Г.); освіти (Чечельницький Б.О.), культури і туризму ( Дмитришин С. О.); Комунальний заклад "Теплицький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» (Шевченко В.П.); Теплицька лікарня планового лікування (Красиленко І.Ф.); Теплицьке ШРП (Ременюк С.П.), виконавчі комітети селищної та сільських рад спільно з підприємствами житлово-комунальної галузі, соціальної сфери району.

На виконання п.16 зазначеного плану заходів, виконавцями якого є КП «Житлокомунсервіс-Т» та Теплицька ШРП проводилась та проводиться робота щодо утримання в належному стані дорожньо - вуличної мережі в зимовий період, а саме було заготовлено 1420 тон посипкової суміші, яка використовувалась в період снігопадів та ожеледі, також проводилось розчищення та посипка тротуарів протиожеледними сумішами. Здійснювалась очистка від снігових заметів вилиць та доріг. Було задіяно 3 одиниці комунальної снігоочисної техніки та 6 машин райавтодору.

Підприємствами та організаціями соціальної сфери району постійно здійснювалось очищення покрівель будинків та споруд від намерзлого льоду, з метою недопущення обвалу та попередження невиробничого травматизму населення.

Відділ освіти повідомляє, що проблеми поліпшення умов праці і навчання учасників освітнього процесу, попередження їх травматизму стають все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях. Забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, з метою збереження життя і здоров’я дітей, учнівської молоді відділом освіти райдержадміністрації здійснюється керівництво і контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо організації роботи із запобігання випадкам травматизму учасників навчально-виховного процесу.

            Зазначені питання безпосередньо належать до компетенції освітньої галузі, оскільки, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, та інших нормативно-правових документів, загальноосвітній навчальний заклад повинен забезпечити нешкідливі та безпечні умови навчання,  виховання та праці.

            Ця робота включає декілька напрямків, а саме:

            -забезпечення здорових і безпечних умов у навчальному закладі;

            -навчання учнів з питань охорони життя, здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, попередження побутового травматизму;

            - виховна профілактична робота з учнями в позаурочний час;

            -організація спільної роботи з представниками закладів охорони здоров’я, працівниками Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, служби у справах дітей, МНС тощо з метою інформаційної, агітаційної, просвітницької та превентивної діяльності;

            -робота з батьківською громадськістю.

            Для того, щоб створити безпечні умови для усіх учасників навчально-виховного процесу, керівник  закладу повинен  забезпечити належне утримання будівель і споруд, правильне і безпечне використання обладнання й устаткування, постійний моніторинг їх технічного стану. У навчальному закладі має створитися система управління безпекою життєдіяльності, яка базується на використанні таких основних форм роботи:

систематичне навчання й інструктування вихованців, учнів та працівників навчального закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

контроль за дотриманням вихованцями, учнями та працівниками вимог чинного законодавства з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Вивчення роботи загальноосвітніх навчальних закладів району із зазначених питань, аналіз звітної інформації керівників шкіл, вибіркові перевірки свідчать про те, що у закладах освіти склалася певна система роботи з охорони життя й здоров’я дітей, попередження дитячого травматизму, а саме:

  в усіх навчальних закладах впродовж 2017року  проведено:

- з 18 вересня по 18 жовтня 2017 року -  Місячник цивільного захисту;

- з 8 по 14 травня 2017  року– Тиждень безпеки дорожнього руху;

- у грудні  - заходи щодо популяризації здорового способу життя;

- у квітні – Тиждень охорони праці; 

- 28 квітня відкритий урок-«28 квітня –Всесвітній день охрони праці »;

- забезпечено участь команди Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 у зональному огляді дружин юних пожежників ;

- впродовж року – заходи з питань санітарно-гігієнічного виховання та відповідального ставлення до свого здоров’я;

-забезпечується систематичне проведення інструктажів з учнями у кабінетах підвищеної небезпеки та під час масових заходів;

-питання збереження життя й здоров’я дітей розглядаються на загальношкільних батьківських зборах;

-в позаурочний час з метою формування навичок безпечної поведінки та пропаганди здорового способу життя для учнів організовуються вікторини, конкурси, вечори відпочинку.

Впродовж 2017 року на території Теплицького району травматизму під час навчально-виховного процесу зі смертельними наслідками серед вихованців та учнів (утоплення, самогубство тощо) не було.

 Незважаючи на роботу, яка проводиться у навчальних закладах щодо запобігання травматизму, нещасні випадки все-таки трапляються.

            У 2017 році з учнями навчальних закладів району трапилось 10 нещасних випадків під час освітнього процесу і 1 випадок побутового травматизму зі смертельним наслідком (утоплення) з учнем Маломочульської ЗОШ І-ІІ ступенів.

            З цієї кількості

за місцем випадку:

6 випадків- Теплицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

2 випадки- Степанівська ЗОШ І-ІІІ ст.

1 випадок- Теплицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

1 випадок-Росошанська ЗОШ І-ІІ ст.

за видами ушкодження:

     забій кінцівок або м’яких тканин - 5 випадків 

            переломи                               - 4 випадки

            черепно-мозкова травма  - 1 випадок

            за місцем події:

            на уроках фізичної культури     - 5 випадків

            шкільний коридор                     - 2 випадки

      шкільне подвір’я                                   - 2 випадки

      ігровий майданчик                    - 1 випадок

            Отже, аналіз нещасних випадків з учнями показав, що найчастіше травмуються учні через порушення правил безпеки на уроках фізичної культури та під час перерв, а найпоширеніші травми – переломи та забої.

             Керівниками навчальних закладів проводиться оперативне інформування про нещасні випадки, що сталися з учнями і працюючими. Відділ освіти контролює стан організації попередження  невиробничого травматизму серед працюючих і учнівської молоді. Здійснюється аналіз стану і дослідження причин та наслідків травматизму невиробничого характеру з метою проведення профілактичних заходів.

Впродовж 2017 року пожеж у навчальних закладах району не було.

Дорожньо-транспортних пригод з вини водіїв підвідомчого транспорту в районі не зафіксовано.

Адміністраціями навчальних закладів відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки вживаються заходи щодо укомплектування шкіл кваліфікованим персоналом, особливо на об’єктах підвищеної небезпеки (котельнях та опалювальних пунктах), організації їх своєчасного навчання та інструктування. Проводяться організаційні заходи щодо навчання й перевірки знань з охорони праці працівників різних категорій. Так, щороку перед початком опалювального сезону: проводиться навчання і перевірка знань кочегарів;

компетентною комісією перевіряється стан готовності теплових господарств закладів освіти до роботи в опалювальний період із складанням відповідних Актів;

проводяться наради-семінари з керівниками та в.о.спеціалістів з питань охорони праці навчальних закладів щодо посилення заходів з безпеки в осінньо-зимовий період.

Забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, з метою збереження життя і здоров'я дітей, учнівської молоді, в районі забезпечується реалізація державної політики в галузі безпеки життєдіяльності, здійснюється керівництво і контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації роботи із запобігання випадкам травматизму учасників освітнього процесу. 

         Результати вивчення рівня роботи керівників закладів освіти по дотриманню вимог ст. 26 Закону України „Про освіту ” та ст.4 Закону України „Про охорону праці ” по створенню системи правових, організаційно – технічних, санітарно – гігієнічних,  профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності учасників навчально – виховного процесу свідчать, що в основному, керівники закладів достатньо відповідально ставляться до питань організації охорони праці.

Вивчення роботи дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів із зазначених питань, аналіз звітної інформації з даного напрямку свідчать про те, що у закладах освіти склалася певна система роботи з охорони життя, здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму. Підвищився рівень інформаційно-аналітичного забезпечення, планування, здійснення контролю, що позитивно вплинуло на загальний стан справ з питань попередження  дитячого травматизму. Більш якісного рівня досягнуто проведенням Тижнів безпеки дитини в закладах освіти району.

Значна увага приділяється формуванню здорового способу життя і навичок безпечної поведінки. Серед багатьох критеріїв результативності важливу роль має викладання навчального предмета «Основи здоров’я».

З метою попередження травматизму серед учасників навчально-виховного процесу  в навчальних закладах проведена певна робота :

двічі на рік відповідальними особами проводяться інструктажі з відповідними записами в журналі. З працівниками, зайнятими на роботах підвищеної небезпеки проводяться інструктажі один раз на квартал;

забезпечено систематичне проведення інструктажів з учнями у кабінетах підвищеної небезпеки та під час масових заходів;

щомісячно класними керівниками проводяться бесіди по попередженню нещасних випадків, бесіди з правил дорожнього руху, з пожежної безпеки, з пропаганди здорового способу життя.

 

З метою покращення роботи в районі з питань охорони праці районна координаційна рада  в и р і ш и л а:

 

Визнати роботу фонду соціального страхування від нещасних випадків та погрози захворювань проведену в 2017 році роботу в Теплицькому районі  задовільною.

-Управлінню праці та соціального захисту населення та управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації :

 Продовжити роботу щодо впровадження на районному рівні системи управління охороною праці у відповідності із вимогами статті 13 Закону України «Про охорону праці».

З метою підвищення рівня безпеки й умов праці, а також профілактики виробничого травматизму, забезпечити постійний розгляд та заслуховування на засіданнях районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення керівників та посадових осіб підприємств, де сталися нещасні випадки або погіршився стан охорони праці та промислової безпеки.

 

- Відділу освіти рекомендувати продовжити роботу по недопущенню травматизму учасників навчально-виховного процесу  загальноосвітніх закладів району.

 

- Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій району :

 

Встановити постійний контроль за дотриманням працівниками вимог безпеки, трудової та виробничої дисципліни, за забезпеченням та застосуванням ними  засобів індивідуального захисту.

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше