Хто на сайті

На даний момент 40 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Інформує служба у справах дітей
Понеділок, 13 травня 2019 10:09

Про те, що державні заклади – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. На жаль,  уникнути випадків, коли через недбалість або жорстоке поводження  дітям загрожує небезпека, коли у дітей хворіють або помирають батьки та за ними нікому доглядати, коли дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, коли батьки зловживають алкогольними, наркотичними речовинами, бродяжать неможливо. Життя непередбачуване.Державою визначене важливе завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, саме у сімейному оточенні, особливо тих дітей, які опинилися без батьківської опіки, підготовити дітей до самостійного життя.

  В державі прийнято Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, згідно з якою будуть поступово ліквідовані інтернати. Альтернативою їм передбачені різні форми сімейного виховання — усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї.

  При усиновленні дитина стає повноправним членом родини, за рішенням суду отримує прізвище нових батьків. Дотримується конфіденційність — таємниця усиновлення. Родина отримує виплату як при народженні, якщо дитина маленька, можна також оформити декретну відпустку. Рішення про усиновлення приймає суд.

  Така форма виховання як опіка передбачена переважно для родичів. У цьому випадку за дитиною зберігається її статус, дитина користується усіма пільгами, але не можна змінювати прізвище, ім’я, по-батькові. Опікун отримує виплату на цю дитину - держава сплачує два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку (близько 4 тис. грн.). Дитина залишається на обліку у службі у справах дітей, як дитина-сирота, або позбавлена батьківського піклування.

  У прийомну сім’ю можна взяти від 1 до 4 дітей. Батьки, які виявили бажання створити прийомну сім’ю, повинні пройти навчання у обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Рішення про створення прийомної сім'ї приймається розпорядженням голови райдержадміністрації. Сім’я отримує виплату — два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку. Крім того прийомним батькам держава виплачує 35% від суми виплат на дітей у вигляді зарплатні.

  У дитячий будинок сімейного типу можна взяти від 4 та більше дітей. Загальна чисельність дітей у сім’ї не може перевищувати 10 разом із своїми рідними. Дитячий будинок сімейного типу потребує більш серйозної житлової бази  (у родини має бути  таке житло). Вже другий рік в Україні діє програма, згідно з якою держава пропонує субвенцію на будівництво чи придбання житла відповідної площі для створення будинків сімейного типу. На жаль, в Теплицькому районі на сьогоднішній день немає бажаючих кандидатів на створення дитячого будинку сімейного типу.

При створенні патронатної сім’ї один з батьків повинен бути безробітним.

Патронатний вихователь проходить навчання (мама або тато), а також та людина, яка буде його помічником (хтось із членів сім’ї). Перелік документів такий же, як і для інших форм сімейного виховання. Обов’язкова умова — досвід виховання власних дітей.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років, одночасно влаштовані можуть бути тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї на термін до 3-х місяців, але в окремих випадках термін перебування дитини в патронатній сім'ї може бути подовжений до 6 місяців.

Патронатному вихователю гарантована достойна оплата послуг, допомога та професійна підтримка фахівців соціальної сфери. Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя визначена Кабінетом Міністрів України. Соціальні виплати на дітей, влаштованих під патронат, становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми складає 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Зараз в районі є потреба у таких родинах, оскільки є діти, яких потрібно вилучити, але немає куди влаштувати.

        “Люди повинні розуміти ту відповідальність, яку вони на себе беруть. Є багато різних нюансів, потрібно розуміти, що дитина як правило з психологічною травмою, що вона потребуватиме психологічної чи педагогічної адаптації, може бути розумова відсталість у результаті педагогічної занедбаності. Необхідно бути готовим до того, що дитину потрібно виводити з того стану, в якому вона перебуває, та давати усе те, що їй не додали батьки”

         На сьогодні в Теплицькому райні влаштовано до сімейних форм виховання 49 дітей зі статусом сиріт чи позбавлених батьківського піклування. З них 36 – під опікою, 6 – в ПС, 6 – в ДБСТ, 1 – на тимчасовому влаштуванні.

   Якщо у когось виникли питання з приводу створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей, кому дійсно не байдужа доля дітей, хто не на словах, а на ділі хоче допомогти обездоленим дітям, - звертайтеся  до служби у справах дітей райдержадміністрації для консультації та отримання детальної інформації. 

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше