Хто на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Пробація. Можливості до змін.
Четвер, 20 червня 2019 08:33

Кажуть від суми і від тюрми зарікатися не потрібно. Але, якщо вже так сталося, що людина спіткнулася, невже єдиний варіант покарання – позбавлення волі? Термін, проведений за гратами, це як «чорна мітка», яка ламає долі людей. Після виходу з колонії багато хто із засуджених найбільше бояться та остерігаються клейма «зек». Багатьом просто ні до кого звернутися по допомогу щоб знайти себе, вийти з цього стану та цього становища. Саме пробація надає можливості для змін.

Реформа пробації – частина змін у пенітенціарній системі України. Закон України «Про пробацію» визначає: пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону, до засуджених; виконання певних  видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Варто зауважити, що тут йдеться лише про злочини невеликої та середньої тяжкості.

Пробація – це не можливість уникнути покарання за злочин. Впровадження пробації означає, що як тільки суд призначає для правопорушника покарання без позбавлення волі, той автоматично стає клієнтом системи пробації. І вже тоді, органи пробації ведуть його здійснюючи нагляд і надаючи підтримку та консультації.

Співпраця служб пробації з потенційним клієнтом починається ще на етапі  судового розслідування. Бо саме ці служби складають досудову доповідь про обвинуваченого, вивчаючи особу, умови її життя.

Ще один напрям роботи пробації – допомога у вирішенні питань соціальної адаптації тим, хто готується до звільнення з місць позбавлення або обмеження волі. Пенітенціарна система має забезпечувати підвищення рівня безпеки суспільства через виправлення та ресоціалізацію  правопорушників. Важливо щоб громади активно долучалися до ресоціалізації, сприймаючи таку особу як повноправного члена суспільства.

Для самого засудженого пробація – це шанс на справедливе покарання, можливості змінитися, зберегти при цьому родинні зв’язки, роботу, житло. А для тих, хто відбув покарання і вийшов із місць позбавлення волі, пробація – це підтримка в період адаптації. 

 

Провідний інспектор Теплицького районного сектору

філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області

Ірина Вігунова


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше